Praha, kompletní průvodce

Praha

Vítejte v Praze, v srdci Evropy a hlavním městě České republiky. Praha, která byla založena již v 8 století na řece Vltavě, se řadí mezi nejkrásnější města světa nejen svou úchvatnou architekturou a nepřeberným množstvím památek, ale svým stověžatým podobenstvím a svou inspirativností.

Základní info

Hlavní město Česka, kde žije 1 280 277 obyvatel.

Počasí

Průměrná teplota v červnu 20 °C

Měna

Česká koruna (Kč, CZK) 24 Kč = 1 €

Časové pásmo

GMT +2, aktuální čas: 04:10:42

Jazyky v Česku

  • Čeština (úřední)

Vlajka Česka

Doprava v Praze

Zajímá vás, kam se máte vydat po příletu na letiště Václava Havla v Praze, kde si máte zakoupit jízdenky městské hromadné dopravy či jak se nenechat napálit od taxikářů? Pak se podívejte do našeho pražského průvodce dopravou, kde se dozvíte vše podstatné.

Jídlo a pití v Praze

Přes den Vás bude lákat možnost posezení pod širým nebem v tajuplných uličkách staré Prahy, po večerech Vás pro změnu navnadí hudební produkce restaurací, hospůdek a vináren. Restaurace i hospody v Praze poskytují kulinářské zážitky ve všech cenových kategoriích. Můžete si vybírat mezi českou klasikou, i vybranými lahůdkami z mezinárodní kuchyně. To vše naleznete v Praze, když se porozhlédnete.

Noční život v Praze

Praha se po setmění stává zcela novým místem. Z prosluněných míst, kde každý obdivuje památky, je najednou před Vámi město plné plíživých stínů v tlumeně osvětlených uličkách a Vy pocítíte tu zajímavou atmosféru.

Muzea v Praze

Evropský kontinent je díky své úžasné historii bohatý na obrovské množství cenných muzejních sbírek. Přestože po celé Evropě najdeme v muzeích nesmírné bohatství, jedno město si zaslouží zvláštní pozornost a tím městem je Praha. Toto město, které kvůli svým architektonickým skvostům vyhledává celý svět, nabízí řadu mimořádných muzeí.

Architektura a budovy v Praze

Prahu stojí za to navštívit už kvůli její více než tisícileté historii. Vždyť kořeny hlavního města spadají až do 9. století. V Praze naleznete řadu architektonických skvostů. Gotické chrámy, barokní paláce i zahrady, románské kostely i secesní a kubistické budovy.

Kultura v Praze

Praha je úžasná v tom, že toto srdce Evropy nabízí spoustu nádherných klasických koncertních síní, novátorských divadel i nezávislých kin. Chcete-li v Praze za kulturou, máte obrovské možnosti s vysokou kvalitou a při srovnání s ostatními metropolemi i za rozumnou cenu. Ani ty nejlepší lístky do předních řad opery Vás většinou nevyjdou na více než 1000 Kč.

Kam v Praze na nákupy?

V Praze je mnoho možností, kde a jak nakupovat. Můžete nakupovat čerstvou zeleninu, bio maso či domácí dobrůtky na farmářských tržištích, ale také můžete nakupovat oblečení v obchodních centrech či luxusních uličních obchodech. Je jen na Vás, kam se rozhodnete vydat.

Příroda v Praze

V Praze rozhodně nejste odkázáni jen k obdivování památek, procházení obchodů, restaurací a kaváren. Praha a její okolí je jak stvořené pro výlety, pořádání pikniků i příjemných procházek. Milovníci přírody jistě ocení naše tipy na kouzelná místa, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, pikniky a další. Věřte, budete překvapeni, jaká kouzelná místa Praha nabízí.

Rady a tipy v Praze

Máme pro Vás spoustu tipů, které jsme se dozvěděli od místních obyvatel. Pražané Vám na následujících stránkách doporučí krásná a utajená místa, nejhezčí parky a čtvrti, místa, kde si udělat krásné fotky, kam vyrazit s dětmi, co si koupit za suvenýr či co naopak vůbec nedělat a kam nechodit.

Směnárny v Praze

Pokud potřebujete vyměnit peníze přímo v Praze, máte možnost tak učinit primárně v bankách a kamenných směnárnách. Při výměně peněz je potřeba být velice ostražití, proto Vám ukážeme, kde můžete v klidu své peníze vyměnit a jakým místům se naopak vyhnout.

Bezpečnost v Praze

Praha se řadí mezi jednu z nejbezpečněj­ších metropolí v Evropě. Proto se pobytu v hlavním městě České republiky nemusíte bát a můžete si ho v klidu a bez obav o své bezpečí užít.

Wi-Fi a Internet v Praze

Praha je moderní metropolí, Wi-Fi tudíž naleznete doslova na každém kroku. Je jen otázkou několika chvil, než naleznete bezplatné připojení k internetu. Podívejme se na možnosti, které Praha nabízí zblízka.

Co dělat s dětmi v Praze

Máte děti a řešíte, kam s nimi vyrazit, aby se nenudily? V Praze je řada míst, kde zabavíte svou ratolest a užijete si spokojené rodinné chvíle. Máme pro Vás několik tipů, kam v Praze vyrazit s dětmi.

Co dělat v Praze

Hledáte malebná místa, kam se vypravit při návštěvě Prahy? Obyvatelé Prahy pro Vás připravili následná doporučení, se kterými rozhodně neuděláte chybu, jelikož se na tato místa vydávají sami. Nejedná se tedy o turistická lákadla, avšak skutečná krásná pražská místa.

Nedoporučujeme v Praze

Všude se dočtete, kam máte v Praze zajít a co kde podniknout. Jsou ale věci, které byste v Praze rozhodně dělat a kam chodit neměli. Jsou lidé, které se Vás budou snažit ošidit nebo z Vás zbytečně dolovat peníze. Pojďme se podívat na doporučení místních obyvatel čemu se vyhnout.

Praha levně

Plánujete cestu do Prahy a nechcete utratit moc peněz? V Praze je spousta levných a bezplatných věcí, které můžete podniknout. Když víte jak na to, utratíte skutečné minimum.

Nejlepší věci v Praze zdarma

Chcete něco podniknout v Praze a neutratit ani korunu? Pojďte ven! Máme pro Vás tipy na nejzajímavější místa, kde se seznámíte nejen s pražskou architekturou a přírodou, ale celkovým způsobem života v Praze.

Utajená místa v Praze

Zajímají Vás místa, o kterých lidé moc nevědí? Kam turisté často nechodí? Pak jste tu správně. Pojďme se podívat do tajuplných pražských míst, o kterých mnohdy nevědí ani samotní Pražané.

6 suvenýrů, které si dovézt z Prahy

Problematice suvenýrů jsme se rozhodli věnovat na základě doporučení od místních obyvatel. Návštěvníci Prahy totiž často nakupují předražené věci z gift shopů v centru Prahy, přestože nemají s Prahou nic společného a nemají ani žádnou uměleckou hodnotu. Na trika s nápisem I love Prague, kýčovité obrázky s motivy Prahy, magnetky či na ruské Matrjošky (ano ruské, s Českou republikou nemají nic společného) opravdu zapomeňte. Přinášíme Vám tipy na suvenýry, se kterými neuděláte chybu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko