Kodaň, kompletní průvodce

Kodaň

Kodaň je největší a zároveň hlavní město nejmenší severské země Dánska, které se nachází na ostrově Sjælland, a které bylo založeno ve 12. století biskupem Absolonem. Přestože je Kodaň severskou metropolí, naleznete v ní velký kus západní Evropy.

Základní info

Hlavní město Dánska, kde žije 675 448 obyvatel.

Počasí

Průměrná teplota v červnu 19 °C

Měna

Dánská koruna (kr, DKK) 1 kr = 3,23 Kč

Časové pásmo

GMT +2, aktuální čas: 04:11:16

Jazyky v Dánsku

  • Dánština (úřední)

Vlajka Dánska

Doprava v Kodani

Způsobů, kterými se lze v Kodani pohybovat, je celá řada. Od všude přítomných kol, přes výbornou městskou veřejnou dopravu až po cestu lodí. Přinášíme Vám veškeré dopravní informace, které budete při cestování v Kodani potřebovat.

Památky v Kodani

Kodaň je městem bohatým na historii, která se tak promítá do budov. Řada obdivuhodných historických budov pochází z 16. a 17. století, které nechal postavit král a renesanční vládce Christian IV., který je tak považován za krále stavitele.

Jídlo a pití v Kodani

Všeobecně je Dánsko považováno za hlavní město Skandinávie, co se gastronomie týče. Však zde také naleznete více jak dvacet restaurací oceněných prestižní Michelinskou hvězdou. V Kodani naleznete gurmánské lahůdky z celého světa, kvůli kterým sem přijíždí čím dál tím více turistů.

Noční život v Kodani

Noční život v Kodani nabízí širokou škálu zábavy, která uspokojí všechny chutě a touhy. Vybírat můžete mezi diskotékami plných mladých lidí a světovými DJs až po klidné bary a vinárny s jemným hudebním doprovodem při popíjení Vašich oblíbených drinků.

Muzea v Kodani

Kodaň je skvělé město pro milovníky umění a domovem mezinárodně uznávaných muzeí umění. V Kodani můžete putovat od muzea k muzeu a obdivovat severské i mezinárodní umění a historii.

Architektura v Kodani

Pro milovníky architektury a designu je Kodaň naprostým rájem. Kodaň je Mekkou světové moderní architektury a skvělého městského plánování. Když k tomu všemu přidáte fakt, že Dánové mají vkus a cit pro detail, čekají na Vás tady neobyčejné zážitky.

Kultura v Kodani

Kodaň nabízí spoustu nádherných koncertních síní, novátorských divadel i nezávislých kin. Chcete-li v Kodani za kulturou, máte obrovské možnosti s vysokou kvalitou. Za kulturou tak můžete do historických budov i do nejmodernějších staveb.

Kam v Kodani na nákupy?

V Kodani je mnoho možností kde a jak nakupovat. Můžete nakupovat oblečení či vybavení do domácnosti v obchodních centrech či luxusních uličních obchodech, ale také se můžete vydat pro něco zajímavého na bleší trh.

Příroda v Kodani

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, v Kodani naleznete řadu zajímavých přírodních míst, která Vás nadchnou. Nejen nedotčená příroda v okolí Kodaně, ale hlavně řada krásných parků, které najdete i v samotném centru této metropole.

Tipy v Kodani

Máme pro Vás spoustu tipů, které jsme se dozvěděli od místních obyvatel metropole Dánska. Obyvatelé Kodaně Vám na následujících stránkách doporučí krásná a utajená místa, nejhezčí parky a čtvrti, místa, kde si udělat krásné fotky, kam vyrazit s dětmi, co si koupit za suvenýr či co naopak vůbec nedělat a kam nechodit.

Proč navštívit Kodaň

Kodaň je jednoznačně magickým a nezapomenutelným místem. Pokud se stále rozhodujete, jestli toto město navštívit, připravili jsme pro Vás důvody, které Vás přesvědčí, že toto město stojí za to. Vítejte v Kodani.

Bezpečnost v Kodani

Bezpečnostní situace v Kodani je, jak to bývá u severských zemí, velice dobrá. Avšak platí zde obezřetnost na místech s vyšší koncentrací lidí, a to převážně na letišti, nádražích, ve veřejné hromadné dopravě či nákupních centrech. Jedno je však téměř jisté. Dánský občan Vás neokrade.

Wi-Fi a Internet v Kodani

Zdarma se připojit k wifi můžete nejen na hotspotech, které najdete v turisticky atraktivních místech, ale také v restauračních zařízeních, vzdělávacích institucích či v některých prostředcích hromadné dopravy.

Co dělat s dětmi v Kodani

Děti mají v dánské kultuře přirozené místo a jsou si prakticky rovni s dospělými. Děti v Dánsku nejsou ani rozmazlované, ani nijak omezované. Pokud své ratolesti toužíte zabavit v Kodani, tak jste našli správnou destinaci, jelikož není Kodaň tak obrovská jako jiná velkoměsta a také zde najdete mnoho zábavních parků a řadu krytých atrakcí pro deštivé dny.

Co nedělat v Kodani

Jsou věci, kterým je dobré se při návštěvě Dánska vyvarovat, jelikož jsou na ně Dánové tak trochu hákliví. Pojďme se tedy podívat, čemu je dobré se vyhnout, abyste byli před místními považováni za slušné návštěvníky.

Kodaň levně

Plánujete cestu do Kodaně a nechcete utratit moc peněz? Kodaň je poměrně drahé město, avšak když víte kde hledat, najdete tu řadu cenově dostupných věcí, které můžete podniknout. Když víte jak na to, utratíte skutečné minimum.

Nejlepší výhledy v Kodani

Kodaň je hodně zábavné prozkoumat na kole, ale pokud chcete získat jistý nadhled, budete potřebovat, vzhledem k rovinatému kodaňskému terénu, značnou výšku. Využívat můžete mnohé palácové věže či věže kostelů. Naskytne se Vám tak krásný výhled na město a řadu památek.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko