Nedoporučujeme v Praze

Nedoporučujeme v Praze

Všude se dočtete, kam máte v Praze zajít a co kde podniknout. Jsou ale věci, které byste v Praze rozhodně dělat a kam chodit neměli. Jsou lidé, které se Vás budou snažit ošidit nebo z Vás zbytečně dolovat peníze. Pojďme se podívat na doporučení místních obyvatel čemu se vyhnout.

Co v Praze nedělat

Klasickým problémem je výměna peněz. Rozhodně si neměňte peníze na ulici. A pokud budete měnit peníze ve směnárně, před samotnou výměnou si zjistěte aktuální kurz. Při výměně na ulici Vám hrozí, že nedostanete české koruny, ale prošlé bulharské bankovky. Při výměně v některých směnárnách zase narazíte na velmi nevýhodné kurzy.

Tip Co dělat v Praze

Nejezděte historickými vozy ani koňskými povozy. Praha se dá krásně projít pěšky nebo můžete využít skvěle fungující MHD. Není nutné vyhazovat peníze z okna za tyto atrakce, které hyzdí Prahu a Pražané s nimi marně bojují.

Nenakupujte v giftshopech. Jde pouze o předraženou past na turisty obsahující sortiment, který ani není český. Matrjoška skutečně není český produkt, ale ruský.

Kam nechodit

Přestože ji naleznete ve všech průvodcích, nemůžeme ji doporučit. Mluvíme o Zlaté uličce. Je to jen turistické lákadlo. Žádného Pražana tam nepotkáte a když se projdete po Starém Městě, uvidíte mnohem hezčí uličky. Navíc, proč byste měli platit za vstup do nějaké ulice?

Nepřehlédněte Rady a tipy v Praze

Patrně si říkáte, že byste při návštěvě Prahy měli zavítat na Pražský hrad. Ptáme se proč? Chcete trávit čas mezi tisíci turisty a procházet turnikety? Zkrátka strávit čas na místě, který Vás nijak neobohatí? Raději si projděte okolí hradu a můžete jít pěšky až na Petřín. Chcete-li fotku, tak krásnou fotku s Pražským hradem si můžete udělat ze Smetanova nábřeží .

Nedoporučujeme se procházet po Václavském náměstí, obzvláště ve večerních hodinách. Pokud si nechcete vyfotit nebo navštívit Národní muzeum, nic zajímavého zde neuvidíte. Spoustu reklamy, předražených podniků a v nočních hodinách obchodníky s drogami.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko