Doprava v Praze

Doprava v Praze

Zajímá vás, kam se máte vydat po příletu na letiště Václava Havla v Praze, kde si máte zakoupit jízdenky městské hromadné dopravy či jak se nenechat napálit od taxikářů? Pak se podívejte do našeho pražského průvodce dopravou, kde se dozvíte vše podstatné.

Nepřehlédněte Nejlevnější doprava z letiště Václava Havla do centra Prahy

Nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak se dopravovat v Praze, je zcela jistě skvěle fungující a obsáhlá síť městské hromadné dopravy, která se řadí mezi nejlepší na světě. Avšak pokud jste přijeli do Prahy, abyste si prohlédli historické centrum, pak vězte, že nepotřebujeme MHD vůbec a vše se dá krásně projít hezky po svých. Tak nejlépe poznáte krásy města.

Městská hromadná doprava (MHD) v Praze

Městská hromadná doprava v Praze se každoročně řadí v mezinárodních výzkumech mezi nejlepších pět veřejných dopravních systémů ve světě. Přepravovat se po Praze veřejnou dopravou je tak nejen velmi rychlé, ale také snadné. Vezmete-li v úvahu také fakt, že MHD v Praze je oproti jiným metropolím velmi čistá, nemusíte se bát tímto druhem dopravy cestovat.

Sdílená doprava v Praze

Také v Praze máte možnost využít trendu sdílené přepravy tedy používání cizích dopravních prostředků za poplatek. Můžete tedy využívat dopravní prostředek dle vaší libosti (automobil, kolo či koloběžku) z bodu A do budu B prostřednictvím uživatelských aplikací, SMS, karet apod. Pojďme se na jednotlivé možnosti v Praze podívat blíže.

Taxi v Praze

Situace ohledně taxi služeb je po celém světě velmi složitá. Přestože je v Praze mnoho slušných taxislužeb, tak obecně taxi nemá v Praze dobré jméno a můžete narazit na podvodníka. Proto doporučujeme objednávat taxi pouze přes mobilní aplikace.

Pěšky po Praze

Praha není zas tak velké město a její širší historický střed můžete pohodlně projít pěšky a věřte, že to bude to nejlepší, co můžete udělat. Je to skvělý způsob, jak poznat krásy Prahy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko