Památky v Praze

Památky v Praze

Praha je jedním z nejoblíbenějších turistických měst v Evropě právě díky svému nepřebernému množství historických památek. Stověžatá Praha láká návštěvníky z celého světa památkami z různých historických období jako jsou Karlův most, Katedrála sv. Víta, Staroměstský Orloj či Národní divadlo. Pojďme se na pražské památky podívat podrobněji.

Největší počet památkových objektů naleznete v historickém jádru Prahy, které tvoří šest bývalých samostatných měst, která byla spojena v 18. století. Jedná se o Staré Město, Josefov (s dochovanou částí Židovského Města), Nové Město, Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad.

Toto jádro Prahy s rozlohou 866 hektarů je zapsáno jako součást světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Staroměstský orloj, Praha
Staroměstský orloj
Karlův most, Praha
Karlův most
Prašná brána, Praha
Prašná brána
Národní divadlo Praha
Národní divadlo

V Praze naleznete řadu architektonických skvostů rozmanitého výběru stavebních slohů. Od gotických chrámů, přes barokní paláce až po románské kostely i secesní a kubistické budovy. To vše na jednom místě, které zvládnete projít pěšky.

Tip Architektura a budovy v Praze

Město potěší skutečně každého. Je úplně jedno, zda-li jste historici, studenti architektury či turisté, jelikož každý si zde najde své a každá památka si říká o velkou dávku pozornosti.

Katedrála sv. Víta, Praha
Katedrála sv. Víta
Zlatá ulička na Pražském hradě, Praha
Zlatá ulička na Pražském hradě
Pražské Jezulátko, Praha
Pražské Jezulátko
Valdštejnský palác (Senát), Praha
Valdštejnský palác (Senát)

Některé památky jsou v Praze zdarma, vstup do jiných je zpoplatněn. Můžete využít nabízené turistické karty, které Vám umožní vstup do některých památek se slevou.

Vydejte se prozkoumat toto neobyčejné město. Je jen na Vás, u které památky se zastavíte a věnujete jí svou pozornost. My vám s výběrem pomůžeme.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko