Nejlepší věci v Praze zdarma

Nejlepší věci v Praze zdarma

Chcete něco podniknout v Praze a neutratit ani korunu? Pojďte ven! Máme pro Vás tipy na nejzajímavější místa, kde se seznámíte nejen s pražskou architekturou a přírodou, ale celkovým způsobem života v Praze.

PARKY

Máte-li chuť projít se parkem nebo si dát piknik, doporučujeme navštívit následující místa. Vyšehrad je slavná historická pevnost na skále. Kromě velmi známého kostela, kde probíhají svatby českých celebrit, zde naleznete také hřbitov významných českých osobností. Vyšehrad je plný krásných travnatých ploch pro piknik. Projděte se po hradbách a kochejte se výhledem na Prahu. Vojanovy sady jsou schovanou zahradou v srdci Prahy. Považují se za nejstarší zahradu v Praze a při romantické procházce narazíte na několik pávů. Nesmím zapomenout na Petřín. Nejen krásný park s úchvatným výhledem, ale také rozhlednou podobající se pařížské Eiffelovce. Můžete se na kopec dostat pomocí lanovky, avšak přijde mi milejší se projít krásným parkem než čekat frontu a jet přeplněnou lanovou kabinou.

Nepřehlédněte Praha levně

ODPOČINEK A PÁRTY V JEDNOM

Pro poklidné posezení na zajímavém místě máme pro Vás dva tipy. Prvním je Náplavka. Místo, kde si můžete sednout, koukat na řeku Vltava, popíjet lahev vína či pivo a poslouchat pouliční umělce. Ve večerních hodinách se Náplavka trošku mění na párty místo, ale i v této době stojí za to být součástí dění na náplavce. Navšívíte-li Žluté lázně, ocitnete se na tak trochu na pláži. Čeká Vás písečná pláž, slunečníky a bary. Ale nejen to. Najdete tu velké množství sportovního vyžití. Od pétanque až po volejbal.

Katedrála sv. Víta, Praha
Katedrála sv. Víta
Zlatá ulička na Pražském hradě, Praha
Zlatá ulička na Pražském hradě
Pražské Jezulátko, Praha
Pražské Jezulátko
Valdštejnský palác (Senát), Praha
Valdštejnský palác (Senát)

TOULKY ULICEMI

Samotné procházení uličkami staré Prahy je krásný zážitek. Věděli jste, že Praha má svou neoficiální Nejužší ulička? Pokud půjdete kolem a budete si ji chtít projít, nezapomeňte, že můžete jít jen na zelenou. Kampa, ostrov, který je považován za české Benátky, nabízí mnoho romantických zákoutí, ale také řadu kulturních a historických památek. Nepřehlédněte plastiky tři batolata, pověstmi opředené mlýny a krásné výhledy na Vltavu a Karlův most. Můžete také navštívit Muzeum Kampa či Werichovu vilu. Kam se musíte rozhodně podívat, je symbol lásky a míru **Lennonova zeď. Tato pestrobarevná zeď symbolizující hrob frontmana The Beatles je velmi zvláštním místem. Lidé zde vyjadřovali názory i protesty proti komunistickému režimu. Zastavte se a přečtěte si vzkazy a verše, které zde neustále přibývají a obměňují. Minout byste neměli Staré Město, nejstarší a nejmagičtější část Prahy, plné historických památek. Procházejte se a dívejte se všude kolem Vás.

Restaurant Havelská koruna, Praha
Restaurant Havelská koruna
Restaurace Mincovna, Praha
Restaurace Mincovna
Restaurace Tlustá myš, Praha
Restaurace Tlustá myš

Pražené rovněž doporučují si projít čtvrť zvanou Vinohrady. Malebné uličky se spoustou hezkých kaváren či park Grébovka, kde můžete ochutnat vína z tamního vinohradu. Na Náměstí Míru, kromě krásného kostela sv. Ludmily, objevíte v předvánočních časech půvabné vánoční trhy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko