6 suvenýrů, které si dovézt z Prahy

Problematice suvenýrů jsme se rozhodli věnovat na základě doporučení od místních obyvatel. Návštěvníci Prahy totiž často nakupují předražené věci z gift shopů v centru Prahy, přestože nemají s Prahou nic společného a nemají ani žádnou uměleckou hodnotu. Na trika s nápisem I love Prague, kýčovité obrázky s motivy Prahy, magnetky či na ruské Matrjošky (ano ruské, s Českou republikou nemají nic společného) opravdu zapomeňte. Přinášíme Vám tipy na suvenýry, se kterými neuděláte chybu.

Krteček

Pohádky o Krtečkovi zná celý svět. Tuto roztomilou postavičku, která nosí kalhoty, seženete v nesčetně podobách. Ať už jako plyšáka, tak jako přívěsek či v knížce s příběhy. Tímto rozhodně neprohloupíte.

Tip Nakupování oblečení v Praze

Panenky v lidových krojích

Pokud jde o české tradice, tak jsou to rozhodně kroje. Taková panenka oblečená v dobovém lidovém kroji je symbolickou památkou na Českou republiku.

Křišťál, broušené sklo

České sklářství má ve světě velké renomé a má v Čechách velkou tradici. Nemusíte kupovat hned lustr, ale takové křišťálové korálky nejen, že udělají radost, ale vejdou se i do kapsy.

Nepřehlédněte Kam v Praze na nákupy?

Becherovka, slivovice, pivo

Jasně, proč si nepřivézt domu nějaký typický český produkt. Ať už se jedná o Becherovku, specialitu z Karlových Varů, nebo typické české pivo, prožijete kus Čech i u Vás doma.

Lázeňské oplatky

Tento druh sladkého pokrmu s náplní mezi dvěma křupavými oplatky má svou historii už v 18. století v českých zemích. Křupavé oplatky z lázní jsou malou drobností, kterou určitě nikdy nic nezkazíte.

Porcelán s cibulákovou technologií

Tato unikátní technologie malby na porcelán je přes 130 let stará. Porcelánka v Dubí je jednou ze čtyř továren na světě, která tento tradiční porcelán vyrábí. Tento malovaný modrobílý porcelán bude hezkou památkou na návštěvu Prahy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko