Proč navštívit Prahu? 7 důvodů

Proč navštívit Prahu? 7 důvodů

Praha patří mezi jedno z nejkrásnějších měst. Pokud stále váháte, zda-li do Prahy zavítat, následující důvody Vás přesvědčí.

Architektura

Prahu stojí za to navštívit už kvůli její více než tisícileté historii. Vždyť kořeny hlavního města spadají až do 9. století. V Praze naleznete řadu architektonických skvostů. Gotické chrámy, barokní paláce i zahrady, románské kostely i secesní a kubistické budovy.

Tip Nejpůsobivější budovy v Praze

Parky

Jedním z pokladů Prahy jsou historické zahrady a parky. V Praze jich naleznete přes 200, přičemž nejstarší vznikaly již za středověku. Z velké části parků Vás uchvátí panoramatické výhledy na stověžaté město.

Tip Parky v Praze

Nejrozsáhlejší hradní komplex na světě

S rozlohou 66,761 m2 je Pražský hrad Guinessovou knihou rekordů považován za největší hradní celek na světě. Byl vybudován v 9. století a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky.

Pivo

Česká republika se může pyšnit titulem největšího spotřebitele piva na světě. Pivo se neřadí mezi nejoblíbenější nápoje jen tak. Vždyť na území Čech existuje přes 400 pivovarů. Kde jinde ochutnat tento mok než v Praze.

Tip Hospody a pivnice v Praze

Finanční dostupnost

Praha je metropolí, která se v Evropě řadí k těm levnějším. Nejvíce se tato skutečnost projeví asi ve stravování.

Hudební kluby

Posluchači klasické hudby až po vyznavače tvrdého rocku si zde přijdou na své. Všechny styly, řada hudebních klubů a sálů. To vše na jednom místě.

Tip Noční život v Praze

Výhledy

Díky pražským kopcům můžeme vidět město v celé své kráse ať už jde o morfologii města či vodní tok.

Tip Nejlepší místa pro panoramatickou fotku v Praze

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko