Příroda v Praze

Příroda v Praze

V Praze rozhodně nejste odkázáni jen k obdivování památek, procházení obchodů, restaurací a kaváren. Praha a její okolí je jak stvořené pro výlety, pořádání pikniků i příjemných procházek.

Milovníci přírody jistě ocení naše tipy na kouzelná místa, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, pikniky a další. Věřte, budete překvapeni, jaká kouzelná místa Praha nabízí.

Tip Nejlepší místa pro panoramatickou fotku v Praze

Parky v Praze

Jedním z pokladů Prahy jsou historické zahrady a parky. V Praze jich naleznete přes 200, přičemž nejstarší vznikaly již za středověku. Z velké části parků Vás uchvátí panoramatické výhledy na stověžaté město.

Tipy na výlet pro milovníky přírody v Praze

Praha není jen historickým místem plným krásných památek, starých budov a kaváren. Je ale místem s nádhernou přírodou stvořenou pro výletování. Pražané pro Vás sepsali seznam míst, na kterých si užijete krásy přírody a dokonale si odpočinete.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko