Barcelona, kompletní průvodce

Barcelona

Barcelona je hned po Madridu druhým největším městem Španělska a zároveň hlavním městem Katalánska. Řadí se mezi nejpopulárnější a nejnavštěvovanější evropská města. Je významným průmyslovým a kulturním centrem. Naleznete zde řadu historických památek, ale také světoznámý fotbalový klub FC Barcelona.

Základní info

Velké město Španělska, kde žije 1 620 941 obyvatel.

Počasí

Průměrná teplota v červnu 25 °C

Měna

Euro (€, EUR) 1 € = 24 Kč

Časové pásmo

GMT +2, aktuální čas: 03:18:54

Jazyky ve Španělsku

  • Španělština (úřední)

Vlajka Španělska

Doprava v Barceloně

Existuje spousta možností, jak se v Barceloně přemisťovat z místa na místo. Nejlepší je samozřejmě pohybovat se pěšky a vychutnávat si cestou pouliční ruch a výjimečnou architekturu. Pokud však spěcháte a potřebujete se přesouvat rychleji, můžete využít jeden z mnoha prostředků veřejné či sdílené dopravy.

Památky v Barceloně

Barcelona je městem se vskutku dlouhou a bohatou historií, kterou dokládají nejrůznější místní památky. Barcelonu si užijete, ať už milujete tradiční či nevšední moderní architekturu, muzea, kulturu nebo sakrální stavby.

Jídlo a pití v Barceloně

Španělsko je ve všech směrech bohatou zemí, což dokládá také místní kuchyně. Nejvíce ji ovlivnilo množství národů, které na Pyrenejském poloostrově žily nebo žijí – Keltové, Tartessové, Iberové, ale také Židé a Arabové. Určitý vliv na španělskou kuchyni měly také sousední Portugalsko a Francie a v neposlední řadě také španělské kolonie v Americe.

Noční život v Barceloně

Noční život v Barceloně rozhodně stojí za to zažít. Barcelona se právem řadí mezi nejlepší party města na světě, zejména v létě nabízí plné kluby, plážové bary a časté hudební festivaly. Noční život zde navíc vyjde mnohem levněji než v New Yorku nebo Londýně, ale neužijete si ho o nic míň.

Muzea v Barceloně

V Barceloně je kromě památek také nespočet galerií a muzeí, v nichž si na své přijdou nejen milovníci historie, vědy a umění, ale také například sportovní fanoušci. V Barceloně najdete jak velká muzea s rozsáhlými sbírkami exponátů, tak i menší komorní galerie, jejichž návštěvu si jistě užijete.

Architektura a budovy v Barceloně

Žádný milovník architektury se v Barceloně rozhodně nudit nebude. Architektonických skvostů, které při návštěvě města musíte vidět, je skutečně mnoho. A že je z čeho vybírat. Můžete spatřit barokní budovy, projít celou gotickou čtvrť, vidět vliv muslimské kultury nebo obdivovat svérázná díla Antonia Gaudího.

Kultura v Barceloně

Jestliže jste přijeli do Barcelony za kulturou, určitě nebudete zklamaní. Budete si moci vybírat ze široké škály možností, ať už chcete jít na koncert, navštívit divadelní představení nebo jen zajít na film do kina.

Kam v Barceloně na nákupy?

V Barceloně se bude jako ryba ve vodě cítit také nejeden shopaholik. Jistě si z Barcelony budete chtít odvézt nejen krásné zážitky a vzpomínky, ale také suvenýry pro sebe a svoje blízké. Ať už chcete navštívit klasická obchodní centra nebo trhy pod širým nebem, naše následující tipy vám napoví, kam vyrazit.

Příroda v Barceloně

Barcelona je sice krásná, ale může se stát, že se po nějaké době městského ruchu nasytíte. V tu chvíli jistě oceníte odpočinek někde v přírodě nebo v parku, kde vašimi společníky bude krásná zeleň a čistá jezírka. Přinášíme vám pár tipů na krásné koutky přírody v Barceloně, kam si můžete zajít nejen odpočinout, ale také se v horkých letních dnech zchladit.

Počasí v Barceloně – kdy navštívit Barcelonu?

Barcelona je městem, které je možné navštívit celoročně. Sníh je v Barceloně naprosto výjimečný a v zimě ani příliš neprší. Pokud plánujete městskou turistiku a zajímají vás hlavně památky a muzea, ideálními měsíci jsou duben, květen, říjen či listopad. Pokud chcete zařadit koupání v moři, pak zvolte termín mezi červnem a zářím, kdy je teplota moře nejvyšší.

Rady a tipy v Barceloně

Už jste se definitivně rozhodli navštívit Barcelonu? Pak jistě přivítáte naše tipy na to, co v této katalánské metropoli dělat, čemu se naopak vyhnout, co si odsud nezapomenout přivézt nebo kam vyrazit s dětmi, aby si výlet do Barcelony užila celá rodina.

6 důvodu proč navštívit Barcelonu

Mohli bychom vyjmenovat tisíc a jeden důvod, proč si město, jako je Barcelona, nenechat ujít. Barcelona toho nabízí skutečně spoustu – kulturu a historii, památky, restaurace a kavárny, přírodu, krásné výhledy, moře, muzea, obchodní centra a mnoho dalšího. Ať už máte spoustu cílů nebo se chcete jen tak toulat ulicemi a obdivovat ruch katalánského hlavního města, připomeňte si s námi ty hlavní důvody, proč by Barcelona neměla na vašem seznamu chybět.

Bezpečnost v Barceloně

Barcelona není nebezpečným městem, avšak má negativní pověst co se týče množství aktivních kapsářů. Řadí se ke špičce evropských měst, kde hrozí poměrně velké riziko kapesních krádeží. Proto buďte obezřetní na místech s vysokou koncentrací lidí, jako je například hlavní třída La Rambla. Sepsali jsme pro vás několik tipů, jak předejít problémům.

Wi-Fi a Internet v Barceloně

Barcelona patří mezi města s největší sítí bezplatného internetu v Evropě. Vysílače nebo hotspoty jsou rozmístěny po celém městě. Připojit se k WiFi můžete v knihovnách, muzeích, občanských budovách, na trzích a dokonce i na pláži.

Co dělat v Barceloně s dětmi

Berete s sebou do Barcelony také děti a hledáte tipy na aktivity, kterých si užije celá rodina? Ukážeme vám, že například návštěva muzeí není vždycky jen nudná a že Barcelona skýtá mnoho příležitostí i pro ty nejmenší.

Barcelona levně

Takový výlet do zahraničí se může skutečně prodražit. Hotely, restaurace a doprava mnohdy nejsou nejlevnější a za vstupné na různé památky a do muzeí mnohdy utratíte malé jmění. Naštěstí ne všechny aktivity, které se dají v Barceloně provozovat, jsou drahé. Na vstupném můžete ušetřit pořízením některé z turistických karet, existují však místa, která můžete navštívit zcela zdarma

Co v Barceloně nedělat

Jistě jste už načetli spoustu informací o tom, co v Barceloně vidět, kam jít a co si rozhodně nenechat ujít. Stejně důležité ovšem je vědět to, čemu se v Barceloně vyhnout, abyste se vyhnuli nepříjemnostem a neurazili místní.

Skryté poklady v Barceloně

Barcelona je bezpochyby plná krásných míst a na nějakou slavnou památku narazíte s trochou nadsázky na každém rohu. Pokud ale chcete navštívit i jiná místa než ta, která se v Barceloně hemží turisty, inspirujte se našimi tipy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko