Kam v Praze na nákupy?

Kam v Praze na nákupy?

V Praze je mnoho možností, kde a jak nakupovat. Můžete nakupovat čerstvou zeleninu, bio maso či domácí dobrůtky na farmářských tržištích, ale také můžete nakupovat oblečení v obchodních centrech či luxusních uličních obchodech. Je jen na Vás, kam se rozhodnete vydat.

Trhy a tržiště v Praze

Pokud máte rádi čerstvé suroviny od lokálních dodavatelů či domácí dobroty, pak musíte navštívit jedno z farmářských tržišť v Praze. A nejen je.

Nakupování oblečení v Praze

V Praze je velké množství obchodních galerií, center a celkově míst, kde nakupovat oblečení. Zde Vám představujeme krátký výběr toho, co je podle nás i místních v Praze to nejlepší a kam skutečně stojí za to zajít. Vybíráme vždy to nejzajímavější z dané kategorie obchodu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko