Praha levně

Praha levně

Plánujete cestu do Prahy a nechcete utratit moc peněz? V Praze je spousta levných a bezplatných věcí, které můžete podniknout. Když víte jak na to, utratíte skutečné minimum.

Doprava

Využívejte městskou hromadnou dopravu, která patří mezi nejlepší systémy na celém světě, a která v porovnání s jinými velkoměsty není příliš drahá. Takřka všude, kam potřebujete, se dostanete pomocí metra a následně svých nohou. Případně se nemusíte bát použít i tramvaj.

Tip Městská hromadná doprava (MHD) v Praze

Jídlo

Nakupte si v prodejnách potravin a vydejte se s ním na piknik do některého z velkého množství pražských parků. Nákup doporučujeme v supermarketech. Menší prodejny potravin v centru města bývají zbytečně předražené.

Restaurant Havelská koruna, Praha
Restaurant Havelská koruna
Restaurace Mincovna, Praha
Restaurace Mincovna
Restaurace Tlustá myš, Praha
Restaurace Tlustá myš

Pokud byste rádi do restaurace, tak věřte, že i v samotném centru se dá najíst levně. Jedním z našich tipů je Restaurant Havelská koruna, která se nachází v ulici Havelská a hlavní jídlo Vás přijde do pouhých 100 Kč.

Procházejte se

Obdivovat krásy Prahy můžete zcela zdarma. Projděte si historické centrum, kde narazíte na nesčetné množství cenných památek. Nemusíte trávit čas jen v samotném centru, můžete vyrazit poznávat i skutečnou Prahu a podívat se do čtvrtí jako jsou Vinohrady či Žižkov.

Odpočívejte

Praha nabízí velké množství parků a zahrad, kde můžete pohodlně načerpat síly. Kupte si svačinu v prodejně potravin, nakupte drinky a vyrazte do některého z parků. Můžete posvačit na lavičce či trávě, v parku s výhledem na Prahu či jezírku. Je to na Vás .

Tip Parky v Praze

Zábava

Toužíte-li zažít něco netradičního, můžete vyrazit na Rašínovo nábřeží, kde s drinkem v ruce můžete poslouchat nějakou buskovací kapelu. Můžete také navštívit některý z barů či klubů, kde se dá zadarmo poslouchat kapely různých žánrů. Zkuste free thuesdays v klubu Rock Café či klub La Loca.

Jak vidíte, v Praze je mnoho možností, jak strávit příjemné chvilky bez nutnosti provětrat peněženku.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko