Kultura v Praze

Kultura v Praze

Praha je úžasná v tom, že toto srdce Evropy nabízí spoustu nádherných klasických koncertních síní, novátorských divadel i nezávislých kin. Chcete-li v Praze za kulturou, máte obrovské možnosti s vysokou kvalitou a při srovnání s ostatními metropolemi i za rozumnou cenu. Ani ty nejlepší lístky do předních řad opery Vás většinou nevyjdou na více než 1000 Kč.

Míříte-li za klasickou hudbou, tak operní představení se zde hrají v italštině, francouzštině a češtině a většina divadel nabízí elektronické titulky decentně umístěné nad jevištěm, čili se nemusíte bát, že byste nerozuměli.

Lákají Vás filmy, můžete si vybrat z velké nabídky artových kin, která nabízejí netradiční žánry v útulných historických místech se skvělou atmosférou. Měli byste určitě navštívit jeden z nejstarších Evropských i světových kinosálů, a to Kino Lucerna.

Divadla v Praze

Praha se chlubí řadou hudebních a baletních těles světové úrovně. Pražské orchestry a menší hudební tělesa zná celý svět. Hostují na místech po celém světě. Od Metropolitní opery či Carnegie Hall v New Yorku, přes milánskou operu La Scala, až po londýnské Royal Albert Hall.

Kino v Praze

Pokud byste v Praze rádi zavítali do kina, tak máte několik možností. Můžete navštívit moderní multikina, která obsahují několik sálů s velkými plátny, skvělým zvukem a občerstvením nebo můžete využít klasických kin, často nazývaných artových, která sice nejsou tak velká a moderní, zato nabízejí skvělou atmosféru a často nabízí netradiční žánry a filmy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko