Směnárny v Praze

Směnárny v Praze

Pokud potřebujete vyměnit peníze přímo v Praze, máte možnost tak učinit primárně v bankách a kamenných směnárnách. Při výměně peněz je potřeba být velice ostražití, proto Vám ukážeme, kde můžete v klidu své peníze vyměnit a jakým místům se naopak vyhnout.

Pokud přiletíte na letiště v Praze, patrně Vás napadne si hned vyměnit peníze. Přestože Vás zde nikdo výrazně neokrade, tak ve většině případů je kurz poměrně nevýhodný, proto zde výměnu příliš nedoporučujeme.

Výměna v bankách také není úplně výhodná. Nemají tak výhodný kurz jako poctivé kamenné směnárny.

Riziková je také část směnáren v samotném centru Prahy, kde bývá buď velmi nevýhodný kurz a nebo hodně vysoké poplatky. V tom nejhorším případě Vás nemine oboje.

Nenechte se navnadit poutači ve smyslu nulových poplatků. Jsou to jen marketingové taháky. Některé směnárny dokonce mají vyvěšený list, který se tváří jako kurzovní lístek, avšak není tomu tak. List je to pouze prodejní. Ten jim bohužel umožňuje odmítat storno požadavky, pokud jste peníze již přijali.

Nejdůležitější upozornění, které byste si měli vzít k srdci je, že byste nikdy neměli měnit peníze na ulici. Nikdy. Budete skoro zcela jistě okradeni. Buď se bude jednat o nevýhodný kurz nebo dostanete prošlé bankovky ze sovětských států.

Kde a jak tedy směnit peníze?

Uvádíme několik poctivých směnáren v Praze, které mají výhodný kurz a u kterých by Vás nemělo čekat žádné překvapení. Přesto se vždy, než provedete výměnu peněz, zeptejte, kolik peněz obdržíte. A v klidu si propočtěte, zda-li je kurz pro Vás výhodný.

Směnárna Exchange, která se nachází na rohu náměstí Franze Kafky a v těsné blízkosti Staroměstského náměstí si neúčtuje poplatky a směnný kurz denně upravuje podle kurzu České národní banky. Proto zde budete možná čekat ve frontě, která se Vám však vyplatí.

Můžeme také doporučit síť směnáren společnosti Huspak. Pobočky této směnárenské sítě se nacházejí na frekventovaných místech na Starém a Novém Městě:

Perlová 10, Praha 1 – Staré Město

Národní 43, Praha 1 – Staré Město

Václavské náměstí 28, Praha 1 – Nové Město

Jindřišská 18, Praha 1 – Nové Město

Panská 1, Praha 1 – Nové Město

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko