Utajená místa v Praze

Zajímají Vás místa, o kterých lidé moc nevědí? Kam turisté často nechodí? Pak jste tu správně. Pojďme se podívat do tajuplných pražských míst, o kterých mnohdy nevědí ani samotní Pražané.

Větrný mlýn

V Praze se nachází pozůstatek větrného mlýnu. Najdete ho na rohu ulic U Větrníku a Za Zahradou. Stavba je z roku 1722 a ještě v 60. letech 19. století byl plně funkční. Lopatky mu sice chybí, ale jde o světový unikát.

Páternoster

Máte-li chuť si připomenout dobu oběžných výtahů tzv. páternosterů, které se nikdy nezastaví, máte hned několik možností. Tento světový unikát najdete v paláci Lucerna u Václaváku, v budově Právnické fakulty na Starém Městě nebo v budově Nové radnice pražského magistrátu.

Více informací

Vojanovy sady

Vojanovy sady jsou schovanou zahradou v srdci Prahy. Budete překvapeni, jaký klid můžete zažít v samotném centru Prahy nedaleko Karlova mostu. Na jaře můžete kromě rozkvetlých ovocných stromů obdivovat i magnólie. Vojanovy sady se považují za nejstarší zahradu v Praze a při romantické procházce narazíte na několik pávů.

Nejužší ulička

Patrně nejužší uličkou v Praze je bezejmenný průchod kolmý k ulici U Lužického semináře a vede na zahrádku restaurace Čertovka. Je tak úzká, že její provoz musí řídit semafor! Ulička není více než půl metrů široká a tvoří ji kamenné schody k břehu Vltavy.

Více informací

Keltský menhir

V Ládevské ulici č. p. 542 v Dolních Chabrech se nachází prakticky zapomenutý keltský menhir, který podle psychotroniků vyzařuje silnou energii. Nazývá se Zkamenělý slouha. Tento menhir je asi 3 metry vysoký a z této celkové délky vyčnívá nad povrch 172 cm.

Lanovka Mrázovka

Coby kamenem dohodil od stanice metra Anděl, u hotelu NH Prague City, najdete utajenou lanovku. Tento šikmý výtah spojuje dvě budovy hotelu nad parkem Mrázovka a kabinu lanovky ovládají samotní cestující, a to zcela zdarma. Zajeďte se projet.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko