Rady a tipy v Praze

Máme pro Vás spoustu tipů, které jsme se dozvěděli od místních obyvatel. Pražané Vám na následujících stránkách doporučí krásná a utajená místa, nejhezčí parky a čtvrti, místa, kde si udělat krásné fotky, kam vyrazit s dětmi, co si koupit za suvenýr či co naopak vůbec nedělat a kam nechodit.

Co dělat

Hledáte malebná místa, kam se vypravit při návštěvě Prahy? Obyvatelé Prahy pro Vás připravili následná doporučení, se kterými rozhodně neuděláte chybu, jelikož se na tato místa vydávají sami. Nejedná se tedy o turistická lákadla, avšak skutečná krásná pražská místa.

Nedoporučujeme

Všude se dočtete, kam máte v Praze zajít a co kde podniknout. Jsou ale věci, které byste v Praze rozhodně dělat a kam chodit neměli. Jsou lidé, které se Vás budou snažit ošidit nebo z Vás zbytečně dolovat peníze. Pojďme se podívat na doporučení místních obyvatel čemu se vyhnout.

Praha levně

Plánujete cestu do Prahy a nechcete utratit moc peněz? V Praze je spousta levných a bezplatných věcí, které můžete podniknout. Když víte jak na to, utratíte skutečné minimum.

Nejlepší věci v Praze zdarma

Chcete něco podniknout v Praze a neutratit ani korunu? Pojďte ven! Máme pro Vás tipy na nejzajímavější místa, kde se seznámíte nejen s pražskou architekturou a přírodou, ale celkovým způsobem života v Praze.

Utajená místa

Zajímají Vás místa, o kterých lidé moc nevědí? Kam turisté často nechodí? Pak jste tu správně. Pojďme se podívat do tajuplných pražských míst, o kterých mnohdy nevědí ani samotní Pražané.

6 suvenýrů, které si dovézt

Problematice suvenýrů jsme se rozhodli věnovat na základě doporučení od místních obyvatel. Návštěvníci Prahy totiž často nakupují předražené věci z gift shopů v centru Prahy, přestože nemají s Prahou nic společného a nemají ani žádnou uměleckou hodnotu. Na trika s nápisem I love Prague, kýčovité obrázky s motivy Prahy, magnetky či na ruské Matrjošky (ano ruské, s Českou republikou nemají nic společného) opravdu zapomeňte. Přinášíme Vám tipy na suvenýry, se kterými neuděláte chybu.

Co dělat s dětmi

Máte děti a řešíte, kam s nimi vyrazit, aby se nenudily? V Praze je řada míst, kde zabavíte svou ratolest a užijete si spokojené rodinné chvíle. Máme pro Vás několik tipů, kam v Praze vyrazit s dětmi.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko