Co dělat v Praze

Co dělat v Praze

Hledáte malebná místa, kam se vypravit při návštěvě Prahy? Obyvatelé Prahy pro Vás připravili následná doporučení, se kterými rozhodně neuděláte chybu, jelikož se na tato místa vydávají sami. Nejedná se tedy o turistická lákadla, avšak skutečná krásná pražská místa.

Parky

Máte-li chuť projít se parkem nebo si dát piknik, doporučujeme navštívit následující místa. Vyšehrad je slavná historická pevnost na skále. Kromě velmi známého kostela, kde probíhají svatby českých celebrit, zde naleznete také hřbitov významných českých osobností. Vyšehrad je plný krásných travnatých ploch pro piknik. Projděte se po hradbách a kochejte se výhledem na Prahu. Vojanovy sady jsou schovanou zahradou v srdci Prahy. Považují se za nejstarší zahradu v Praze a při romantické procházce narazíte na několik pávů. Nesmíme zapomenout na Petřín. Nejen krásný park s úchvatným výhledem, ale také rozhlednou podobající se pařížské Eiffelovce. Můžete se na kopec dostat pomocí lanovky, avšak přijde nám milejší se projít krásným parkem než čekat frontu a jet přeplněnou lanovou kabinou.

Nepřehlédněte Parky v Praze

Odpočinek a párty v jednom

Pro poklidné posezení na zajímavém místě mám pro vás dva tipy. Prvním je Náplavka. Místo, kde si můžete sednout, koukat na řeku Vltava, popíjet lahev vína či pivo a poslouchat pouliční umělce. Ve večerních hodinách se Náplavka trošku mění na párty místo, ale i v této době stojí za to být součástí dění na náplavce. Navštívíte-li Žluté lázně, ocitnete se na tak trochu na pláži. Čeká Vás písečná pláž, slunečníky a bary. Ale nejen to. Najdete tu velké množství sportovního vyžití. Od pétanque až po volejbal.

Tip Co dělat s dětmi v Praze

Toulky ulicemi

Samotné procházení uličkami staré Prahy je krásný zážitek. Věděli jste, že Praha má svou neoficiální nejužší uličku? Pokud půjdete kolem a budete si ji chtít projít, nezapomeňte, že můžete jít jen na zelenou. Kampa, ostrov, který je považován za české Benátky, nabízí mnoho romantických zákoutí, ale také řadu kulturních a historických památek. Nepřehlédnete plastiky tří batolat, pověstmi opředené mlýny a krásné výhledy na Vltavu a Karlův most. Můžete také navštívit Muzeum Kampa či Werichovu vilu. Kam se musíte rozhodně podívat, je symbol lásky a míru Lennonova zeď. Tato pestrobarevná zeď symbolizující hrob frontmana The Beatles je velmi zvláštním místem. Lidé zde vyjadřovali názory i protesty proti komunistickému režimu. Zastavte se a přečtěte si vzkazy a verše, která zde neustále přibývají a obměňují. Minout byste neměli Staré Město, nejstarší a nejmagičtější část Prahy, plné historických památek. Procházejte se a dívejte se všude kolem Vás. Pražené rovněž doporučují si projít čtvrť zvanou Vinohrady. Malebné uličky se spoustou hezkých kaváren či park Grébovka, kde můžete ochutnat vína z tamního vinohradu. Na Náměstí Míru kromě krásného kostela sv. Ludmily objevíte v předvánočních časech půvabné vánoční trhy.

Staroměstský orloj, Praha
Staroměstský orloj
Karlův most, Praha
Karlův most
Prašná brána, Praha
Prašná brána
Národní divadlo Praha
Národní divadlo

Zážitky

Máte-li v plánu se podívat na Petřín, můžete využít lanovku. V turistických měsících však musíte počítat s velkou frontou. Zajímavým zpestřením může být využití přívozů pro překonání Vltavy z jednoho břehu na druhý. Mapky a jízdní řády naleznete ZDE .

Milovníky zvířat jistě potěší pražská Zoo, která je oceňována jako jedna z nejkrásnějších Zoo na světě. Doporučujeme se do Zoo doplavit lodí z Rašínova nábřeží. Je to rozhodně příjemnější cesta, než v přeplněném autobuse. V teplých měsících si můžete na Slovanském ostrově půjčit loďku, projíždět se po Vltavě a kochat Prahou. Uznáváme, je to trochu klišé, ale nás to prostě baví. A abychom neopomněli zimu, tak zajít na brusle na **Ovocný trh také není od věci.

Trhy

Místní rádi chodí na Farmářské trhy, které se konají na řadě míst. Za doporučení stojí především trhy na Náplavce, konané od března do prosince vždy v sobotu od 8:00 do 14:00. Naleznete zde čerstvou zeleninu a ovoce, stánky s dobrým jídlem a pitím a mnoho dalšího.

Tip Trhy a tržiště v Praze

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko