Noční život v Praze

Noční život v Praze

Praha se po setmění stává zcela novým místem. Z prosluněných míst, kde každý obdivuje památky, je najednou před Vámi město plné plíživých stínů v tlumeně osvětlených uličkách a Vy pocítíte tu zajímavou atmosféru.

Čeká na Vás popíjení českého piva v tradičních hospodách, ochutnávání světových drinků v zajímavých barech, večer strávený na koncertě hudby klasické, jazzové či rockové i protančené boty v jednom z velkého množství tanečních klubů. Je jen na Vás kam se vydáte. My Vám nabízíme výběr míst, která nám doporučují samotní Pražané.

Taneční kluby v Praze

Máte-li chuť protančit noc, tak věřte, že v Praze k tomu máte spoustu možností. Nachází se zde mnoho výborných tanečních klubů a my Vám ukážeme jak kluby, kde tvoří klientelu převážně turisté, tak místa, kde se potkáte s místními.

Bary v Praze

V centru Prahy naleznete velké množství barů a mnohdy není jednoduché se v nich vyznat. Byla by škoda strávit večer v obyčejném a průměrném baru, proto Vám ukážeme, kde můžete očekávat skvělé drinky a nezapomenutelnou atmosféru.

Hudební kluby v Praze

V Praze naleznete velké množství hudebních klubů všech žánrů, kam se můžete vydat za českými i zahraničními interprety. Výběr je skutečně pestrý. Od malých klubíků až po velké sály. Pomůžeme Vám se v nich vyznat.

Vinárny a vinotéky v Praze

Češi jsou milovníci piva. Pivo tu má tradici už od 12. století, proto většina návštěvníků Prahy touží ochutnat právě české pivo. Jste-li však vinaři, tak nezoufejte. Jelikož v Praze je také mnoho skvělých vináren s těmi nejlepšími víny z celého světa.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko