Wi-Fi a Internet v Praze

Wi-Fi a Internet v Praze

Praha je moderní metropolí, Wi-Fi tudíž naleznete doslova na každém kroku. Je jen otázkou několika chvil, než naleznete bezplatné připojení k internetu. Podívejme se na možnosti, které Praha nabízí zblízka.

K bezplatné Wi-Fi máte přístup na některých veřejných místech, jakými jsou letiště, nákupní centra či Městská knihovna v Praze.

Dále můžete internet chytat v moderních nízkopodlažních tramvajích, jejichž počet v Praze každým rokem roste. Správný vůz poznáte podle samolepky na dveřích.

Můžete také využít různé druhy restauračních zařízení, která nabízejí bezplatné Wi-Fi buď zcela volně nebo s heslem, které Vám rádi prozradí. Takovou jistotou jsou globálně známé fast-foody, které v centru Prahy naleznete poměrně snadno.

Poslední možností jsou hotely, hostely, zkrátka jakákoliv ubytovací zařízení. Jen nezapomeňte, že během připojení přes veřejnou síť byste se měli vyvarovat prohlížení stránek s důvěrnými informacemi, jako je například Vaše internetové bankovnictví.

Naším tipem je na Wi-Fi zapomenout, zvednout oči a užívat si krásy Prahy.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko