Jídlo a pití v Praze

Jídlo a pití v Praze

Přes den Vás bude lákat možnost posezení pod širým nebem v tajuplných uličkách staré Prahy, po večerech Vás pro změnu navnadí hudební produkce restaurací, hospůdek a vináren. Restaurace i hospody v Praze poskytují kulinářské zážitky ve všech cenových kategoriích. Můžete si vybírat mezi českou klasikou, i vybranými lahůdkami z mezinárodní kuchyně. To vše naleznete v Praze, když se porozhlédnete.

Hovězí polévka s játrovými knedlíčky
Hovězí polévka s játrovými knedlíčky
Vepřo knedlo zelo
Vepřo knedlo zelo
Svíčková na smetaně
Chlebíčky

Ať už volíte návštěvu restaurace oceněnou hvězdou průvodce Michelin nebo máte chuť na dobré české pivo v obyčejné hospůdce nebo si chcete vychutnat rychlý snack s kávou v nějakém zajímavém bistru, je důležité mít se na pozoru. Jak už to tak bývá, mnoha restauracím jde především o to dostat z turistů co nejvíce peněz. Abyste zvolili správný podnik, přicházíme s tipy na podniky od místních obyvatel, kde objevíte celou řadu dobrých restaurací, elegantních i excentrických kaváren, bister a pivnic.

Restaurace v Praze

Praha je skutečně známá jako město, které dovede místním obyvatelům i návštěvníkům nabídnout širokou škálu kulinářských stylů a regionálních i etnických kuchyní. Jak se ale vyhnout restauracím, kterým by se hodilo označení „past na turisty“? To Vám povíme v následujících tipech.

Hospody a pivnice v Praze

Když se řekne hospoda, Čech si představí méně formální restauraci, kde je kladen důraz na dobré a kvalitní pivo. Však má také pivo v Čechách tradici sahající do 12. století. Pokud chcete začít klasickou českou atmosféru při pití piva, tak musíte navštívit typickou českou hospodu nebo pivnici.

Bistra v Praze

Žijeme v době bister. Tedy v době malých rodinných restaurací, kde se celodenně podávají jednoduchá kvalitní jídla, nápoje a káva, a to i do pozdních hodin. Tento koncept občerstvení zde zažívá velký rozmach a v samotném centru města najdete nepřeberné množství bister všech světových kuchyní, všech možných stylů a konceptů.

Kavárny v Praze

Tak, jak je Praha proslulá svou historickou architekturou, tak je také známá svou láskou ke kávě. Pražané kávu milují a kavárny najdete v Praze na každém kroku. Nabídka je velmi pestrá. Praha nabízí velkolepé secesní kavárny na historických místech, útulné kavárny ukryté v křivolakých uličkách, tak také kavárenské řetězce i nepřeberné množství bister připravující skvělou kávu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko