Bezpečnost v Praze

Bezpečnost v Praze

Praha se řadí mezi jednu z nejbezpečněj­ších metropolí v Evropě. Proto se pobytu v hlavním městě České republiky nemusíte bát a můžete si ho v klidu a bez obav o své bezpečí užít.

Přestože je bezpečnost v Praze dobrá, je dobré se vyhnout některým případným překvapením, proto uvádíme několik rad.

Kapesní zloději

Je potřeba dávat pozor před kapesními zloději. Buďte tedy obezřetní, zejména v turistické sezóně a dávejte si pozor na své doklady a cennosti. Zejména, nacházíte-li se v davu lidí.

Nepoctiví taxikáři

Nedoporučujeme si tzv. chytat taxi na ulici. Využijte raději některou z mobilních aplikací taxislužeb či sdílených doprav.

Tip Taxi v Praze

Podvodné směnárny

Každý den je v Praze několik případů okradených turistů nepoctivými směnárnami. Problematice jsme se věnovali více, podívejte se na následující článek.

Tip Směnárny v Praze

Místa, kterým se v noci vyhnout

Vrchlického sady, které naleznete mezi Hlavním nádražím a centrem města, poskytují útočiště nejen řadě bezdomovců, ale i jiných pochybných existencí.

ulice Ve Smečkách, která je jednou z ulic vedoucích na Václavské náměstí, je plna pochybných osob, které se Vás budou snažit nalákat do místního „veřejného domu“.

okolí stanice metra Anděl či čtvrť Žižkov mohou v noci nabídnout také zvláštní lidi, proto do těchto míst také nemusíte v noci chodit.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko