Proč navštívit Česko

Proč navštívit Česko

Česká republika je místem, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Díky své bohaté historii zde naleznete jedinečná historická města, kouzelnou přírodu, výbornou gastronomii a to vše provází známá česká pohostinnost.

Bohatá historie

Vzhledem ke své bohaté historii, kdy české země existují přes deset století, naleznete v České republice nejen dechberoucí architektonické památky, kde za zmínku stojí památkové rezervace UNESCO – historické centrum Prahy, Český Krumlov či Kutná Hora. Obdivovat můžete nejhustší koncentraci hradů a zámků. V blízkosti Prahy doporučujeme navštívit nádherný Karlštejn či Křivoklát. Rozhodně byste neměli vynechat také hrad Loket či zámky Hluboká nad Vltavou a Lednicko-valtický areál. Ve městech naleznete řadu muzeí a malebné uličky nádherných historických měst.

Doporučujeme
Památky v Praze
Památky v Praze

Příroda

Obdivovat však můžete také nesmírné bohatství přírodních rezervací a chráněných krajinných oblastí. V České republice existují čtyři národní parky a to Krkonoše, Národní park Šumava, Podyjí a Národní park České Švýcarsko, z nichž rozlohou nejvýznamnější je NP Šumava, který naleznete na jihozápadě republiky.

Nepřehlédněte Příroda v Praze

České tradice a lidové zvyky

V neposlední řadě můžete objevit mnoho českých tradic a lidových zvyků. Jste-li v České republice v květnu, dejte si s drahou polovičkou polibek pod rozkvetlou třešní, a to ideálně na prvního máje. Tuto tradici Češi hojně dodržují. Na podzim naleznete v každém městě i městečku vinobraní a můžete tak degustovat vína od lokálních vinařů. Plánujete-li cestu do České republiky v prosinci, pak zkuste pečení vánočního cukroví, které nechybí v žádné domácnosti, kde se řada rodin trumfuje s množstvím i originalitou svých výtvorů.

Tip 6 suvenýrů, které si dovézt z Prahy

Turistika

Celé území protínají různé cyklotrasy a turistické stezky. Navštivte rybníky, jezera, hory, skalní útvary. Je opravdu co objevovat. Můžeme Vám doporučit Pravčickou bránu, která je největší přirozenou skalní bránou na evropském kontinentu, Prachovské skály, či nejznámější českou propast Macocha.

Tip Nejlepší místa v Česku

Pivovarnictví

Česká republika se může pyšnit titulem největšího spotřebitele piva na světě. Pivo se neřadí mezi nejoblíbenější nápoje jen tak. Vždyť na území Čech existuje přes 400 pivovarů. Jaká piva vám doporučujeme ochutnat zjistíte v našem seznamu.

Tip Značky českých piv, pivovary

Česká gastronomie

Češi jsou národem zdatných jedlíků. Vyloženě si potrpí na teplou kuchyni. Milují polévky, obzvláště kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, zeleninovou polévku a česnečku. V hlavních chodech dominují hutné omáčky s přílohou v podobě knedlíků. Typickými jídly tak jsou svíčková, vepřové maso se zelím a guláš. Zapomenout se nesmí na dezerty, jelikož v České republice naleznete obrovské množství druhů buchet a koláčů.

Hovězí polévka s játrovými knedlíčky
Hovězí polévka s játrovými knedlíčky
Vepřo knedlo zelo
Vepřo knedlo zelo
Svíčková na smetaně
Chlebíčky
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Praha, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Praha, které je hlavním městem Česka.

Přejít na průvodce Praha