Nejkrásnější hrady a zámky v Česku

Česká republika se pyšní obrovským množstvím krásných hradů a zámků. V každém kraji této zemičky najdete desítky těchto úžasných historických staveb. Zeptali jsme se místních, aby nám sdělili, které hrady a zámky jsou ty nejlepší, které stojí za návštěvu.

Český Krumlov

Toto město, které bylo v minulosti sídelním městem mnoha mocných českých rodů se pyšní křivolakými uličkami s krásnými zákoutími a štíty městských domů a dominantním hradem nad řekou Vltavou.

Více informací

Lednice

Lednicko-valtický areál, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO nabízí nejen nádherný zámek, ale i rozsáhlé zahrady a přírodu, kterou můžete objevovat několika způsoby. Můžete se projet na lodi, na koni, či kočárem. Objevujte romantické kolonády a paláce na ukrytých místech zahrad.

Více informací

Hluboká nad Vltavou

Tento zámek je určen všem milovníkům historie a romantiky. Svou rozlohou, vizáží a souborem dochovaného původního mobiliáře s rozlehlým parkem je špičkou ve světovém kontextu. Zámek bývá označován za nejkrásnější zámek v České republice.

Více informací

Karlštejn

Tento skvostný hrad v blízkosti hlavního města Prahy byl sídlem římského císaře a českého krále Karla IV. Hrad byl založen pro ochranu korunovačních klenotů, svatých relikvií a stát. dokumentů.

Více informací

Konopiště

Historie zámku Konopiště spadá do 13. století, konkrétně do roku 1294, kdy byl postaven jako gotický hrad pražským biskupem Tobiášem z Benešova. Po mnoha přestavbách byl zámek na přelomu 19. a 20. století kompletně zrekonstruován a novogoticky upraven dle návrhu Josefa Mockera.

Více informací

Loket

Dominantou malého městečka Loket v západní části republiky je gotických hrad Loket. Nenechte si ujít výhled na město z dvanáctimetrové hradní věže.

Více informací

Arcibiskupský zámek Kroměříž

Historie zámku sahá do roku 1261, kdy Kroměříž byla povýšena na město a na dnešním místě zámku byl postaven gotický hrad. V 16. století byl hrad přestavěn na renesanční zámek, který současný vzhled dostal vlivem radikální přestavby, zapříčiněné švédskou okupací, díky které se zámek ocitl v troskách, v druhé polovině 17. století.

Více informací

Sychrov

Zámek Sychrov se nachází na severu Čech v Libereckém kraji, kde představuje novogotické šlechtické sídlo druhé poloviny 19. století. Historie místa však sahá do 15. století, kdy zde byla vystavěna gotická tvrz, která nepřežila během třicetileté války. A tak na jejím místě tehdejší majitelé Sychrova postavili v letech 1690 –1693 dvoupatrový barokní zámeček.

Více informací

Pražský hrad

Pražský hrad se řadí mezi největší hradní komplexy na světě. Byl vždy sídlem panovníků a později i prezidentů České republiky. Pražský hrad patří mezi nejúchvatnější panoramata, která můžete v Praze vidět. Jeho rozlehlost a krása jsou opravdu velkolepé.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Praha, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Praha, které je hlavním městem Česka.

Přejít na průvodce Praha