Kdy nejlépe navštívit Česko

Kdy nejlépe navštívit Česko

Pro Českou republiku je charakteristické mírné a smíšené přímořské a kontinentální podnebí se střídáním čtyř ročních období – jaro, léto, podzim a zima. Přímořský vliv je patrný zejména v Čechách, kdežto Morava a Slezsko jsou charakteristické kontinentálními podnebními vlivy.

V České republice je podnebí mírné a je charakteristické kontinentálními vlivy. Velký vliv na podnebí Česka má nadmořská výška a reliéf. Srážky jsou na území Česka poměrně časté, avšak na většině území nebývají nijak hojné. Četností dosahují přibližně 400–500 milimetrů za rok. Vítr vane obvykle mírný západní, který na většině Česka, pokud nejde o vrcholky kopců a hor, dosahuje průměrné rychlosti větru 10 – 18 km/h.

Tip Proč navštívit Česko

Nejpříjemnější měsíce pro cestování v ČR jsou květen až září, přičemž za nejteplejší měsíc je považován červenec s průměrnou teplotou 20°C, avšak výjimkou nejsou ani teploty dosahující 30 °C. V těchto teplých dnech se však mohou vyskytovat i časté srážky.

Tip Počasí v Praze – kdy navštívit Prahu?

Nejchladnějším měsícem v zimě je leden, kdy rtuť teploměru klesá pod bod mrazu. V období od prosince do února počítejte se sněhovou pokrývkou. Průměrná teplota se však liší s nadmořskou výškou, čili počasí v nížinách bývá jiné, než v horských oblastech.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Praha, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Praha, které je hlavním městem Česka.

Přejít na průvodce Praha