Národní parky v Česku

Objevte kus nedotčené přírody v podobě čtyř Národních parků České republiky. Tato zvláště chráněná území jsou svými přírodními krásami naprostým turistickým vrcholem milovníků přírody.

V České republice se nachází čtyři národní parky. Jsou to velkoplošná a národně či mezinárodně jedinečná místa, která jsou zvláště chráněná pro své málo ovlivněné ekosystémy, ve kterých rostliny, živočichové a neživá příroda mají mimořádný vědecký význam.

Nejstarším parkem je Krkonošský národní park (vyhlášen již v roce 1963) a titulem největší národní park se pyšní Národní park Šumava (69 030 ha).

Krkonošský národní park

Krkonošský národní park, často označován zkratkou KRNAP, je chráněné území rozkládající se na území zvaném Krkonoše v severní části České republiky. Zóny Krkonošského národního parku se dělí do čtyř kategorií, a to na přísné přírodní, řízené přírodní, okrajové/nárazové a ochranné pásmo.

Více informací

Národní park České Švýcarsko

České Švýcarsko je nejmenším národním parkem v České republice, avšak to platí pouze o rozloze, nikoliv významem . Naleznete zde vzácnou faunu a flóru a k vidění jsou unikátní skalní útvary s výhledem přes skalní kaňony.

Více informací

Národní park Šumava

Voňavé lesy a louky, ledovcová jezera, kopce.. to vše a mnohem víc vás čeká v národním parku Šumava. Udělejte si výlet do jižních Čech, ubytujte se v malém penzionu a poznávejte tyto přírodní krásy plné turistických cestiček.

Více informací

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí, který byl vyhlášen 1. července 1991, je nejmenším národním parkem v České republice o rozloze 63 km². Jako jediný národní park se rozkládá na moravském území a to podél řeky Dyje, která zde protéká 40 km dlouhým a hlubokým meandrovitým údolím.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Praha, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Praha, které je hlavním městem Česka.

Přejít na průvodce Praha