Nizozemsko, kompletní průvodce

Nizozemsko

Nizozemsko je jedna ze čtyř zemí Nizozemského království, která leží v severozápadní Evropě na pobřeží Severního moře. Nizozemsko je nížinaté území s nejvyšším vrcholem o výšce 322,5 m. n. mořem. Hlavním městem je Amsterdam, avšak sídlem vlády a parlamentu je Den Haag.

Základní info

Stát v Evropě, kde žije 16 655 799 obyvatel. Hlavním městem je Amsterdam.

Počasí

Průměrná teplota v červnu 21 °C

Měna

Euro (€, EUR) 1 € = 24 Kč

Časové pásmo

GMT +2, aktuální čas: 07:52:10

Jazyky v Nizozemsku

  • Nizozemština (úřední)

Vlajka Nizozemska

Proč navštívit Nizozemsko

Nizozemsko je zemí, která je sice malá rozlohou, ale velká množstvím možností, co zde podniknout. Pojďme se podívat na několik tipů, které vám snad pomohou při rozhodování, zda-li se do této země vydat a co zde poznat.

Kdy nejlépe navštívit Nizozemsko

Charakter počasí v Nizozemsku určuje mírné oceánské podnebí, pro které jsou charakteristické malé denní rozdíly teploty vzduchu v průběhu celého roku. To má za následek, že v létě není takové horko a naopak zimy nejsou tak chladné. Co by vás však nemělo překvapit je vysoká oblačnost s velkým množstvím srážek.

Slavní Nizozemci

Zajímají vás nejvýznamnější osobnosti z historie Nizozemska? Podívejte se na ta největší jména, která si Nizozemci zvolili v anketě o největšího Nizozemce historie.

Spropitné v Nizozemsku

Chcete se vyhnout faux pas a vědět jak to v Nizozemsku chodí při placení? Kdy se nechává spropitné a v jaké výši? Nebo zda-li je možné smlouvat? V Nizozemsku je to podobné jako v okolních evropských zemích.

Typická nizozemská jídla, která musíte ochutnat

Přestože Nizozemsko není země známá pro svou kuchyni, má svých několik jídle, která stojí za to ochutnat, zvláště pokud rádi poznáváte kulturu právě pomocí místních pokrmů. Tady je seznam těch, které by na vašem jídelníčku během návštěvy Amsterdamu neměli chybět.

Národní parky v Nizozemsku

Národní parky evropské části Nizozemska se rozkládají na ploše 3 % rozlohy státu a nabízejí nepřeberné množství různých druhů rostlin, ptáků a zvířat. Většina z parků je vhodná nejen pro pěší turistiku, ale také pro cykloturistiku. Pojďme se podívat na výběr nejlepších parků dle místních obyvatel.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Amsterdam, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Amsterdam, které je hlavním městem Nizozemska.

Přejít na průvodce Amsterdam