Portugalsko, kompletní průvodce

Portugalsko

Portugalsko je jedním z nejstarších evropských států, který se nachází v západní části Pyrenejského poloostrova a je tak nejzápadnějším suverénním státem tohoto kontinentu. V Portugalsku žije přes deset milionů obyvatel a jeho hlavním městem je město Lisabon. Součástí Portugalska jsou také souostroví Azory a Madeira.

Základní info

Stát v Evropě, kde žije 10 305 564 obyvatel. Hlavním městem je Lisabon.

Počasí

Průměrná teplota v červnu 23 °C

Měna

Euro (€, EUR) 1 € = 24 Kč

Časové pásmo

GMT +1, aktuální čas: 07:28:36

Jazyky v Portugalsku

  • Portugalština (úřední)

Vlajka Portugalska

Kdy nejlépe navštívit Portugalsko

Počasí v Portugalsku je z velké míry ovlivněno Golfským proudem, Atlantským oceánem a Středozemním mořem. Z tohoto důvodu se Portugalsko dělí na tři oblasti s různým podnebím a to vnitrozemí, severní pobřeží Atlantiku a jižní pobřeží Atlantiku.

Nejlepší místa v Portugalsku

Přestože je Portugalsko poměrně malou zemí, nabízí vám rozmanitou škálu turistických míst. Historická města a vesničky, úchvatnou přírodu a krásné pláže pro opalování i surfing. Podívejte se na výběr míst, která vám samotní Portugalci doporučují navštívit.

Světoznámí Portugalci

Portugalci jsou známí především svými objevitelskými námořními plavbami. Avšak je řada dalších významných Portugalců, které stojí za to si připomenout. Které znáte?

Spropitné v Portugalsku

Spropitné je zvykem nechávat okolo 10%, přičemž se nepovažuje za slušné zaokrouhlovat danou částku. Správný postup je takový, že si necháte vrátit částku do posledního centu a následně na tácku necháte své spropitné.

Státní svátky v Portugalsku

Jelikož je Portugalsko katolicky založenou zemí, nepřekvapí vás, že většina svátků je tak spojena s křesťanstvím. Během svátků se často setkáte s konáním různých festivalů či náboženských poutí.

Nejkrásnější hrady v Portugalsku

Portugalské hrady jsou důležitou součástí historického dědictví této země. Naleznete je na zelených loukách i skalnatých kopcích. Pojďme se podívat na ty nejkrásnější a nejkouzelnější hrady, které byste v Portugalsku měli navštívit.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Lisabon, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Lisabon, které je hlavním městem Portugalska.

Přejít na průvodce Lisabon