Nejlepší místa v Česku

Česká republika sice není největší zemí co se rozlohy týče, avšak je zemí s nesmírným přírodním bohatstvím, spoustou velkých krás a příležitostí pro zajímavé výlety. V Čechách naleznete nejen malebná historická města, ale také průzračná jezera, krásné parky i majestátní hory. Přinášíme vám tipy na místa, která při návštěvě České republiky prostě nesmíte minout.

Mezi nejkrásnější města, která byste měli navštívit patří rozhodně hlavní město Praha a dále malebná města Český Krumlov či Kutná Hora. Pýchou České republiky jsou bezesporu hrady a zámky. Místní doporučují navštívit hlavně hrady Karlštejn a Loket a zámek Hluboká nad Vltavou a Lednicko-valtický areál. Pokud jste milovníky přírody, tak nesmíte vynechat České Švýcarsko s unikátními skalními útvary, Národní park Šumava a Adršpašské skály.

Praha

Proč byste měli při své návštěvě České republiky navštívit Prahu? Protože je jedním z nejkrásnějších měst světa. Toto barokní srdce Evropy se vyplatí projít krok za krokem. Okouzlí vás architekturou, bohatým kulturním vyžitím i gastronomickými zážitky.

Prozkoumat průvodce Praha

Český Krumlov

Toto město, které bylo v minulosti sídelním městem mnoha mocných českých rodů se pyšní křivolakými uličkami s krásnými zákoutími a štíty městských domů a dominantním hradem nad řekou Vltavou.

Více informací

Kutná Hora

Město, které bylo ve středověku díky těžbě stříbra považováno za jedno z nejvýznamněj­ších českých královských měst a pokladnici českého království, Vás uchvátí svým půvabem a neopakovatelnou atmosférou. V roce 1995 byla Kutná Hora zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Hrad ani zámek tu sice nenajdete, ale římskokatolický chrám svaté Barbory s malebným historickým centrem vám to bohatě vynahradí.

Mariánské lázně

Na západě České republiky se nachází město parků, kolonád a půvabných vycházkových cest. Přes sto minerálních pramenů na vás čeká v tomto lázeňském městečku. Malebné lázeňské domy s řadou kolonád, zpívající fontánou a rozhlednou vám přinesou harmonii do celého dne. Kouzlu těchto lázní podlehla již celá řada významných osobností.

Karlštejn

Tento skvostný hrad v blízkosti hlavního města Prahy byl sídlem římského císaře a českého krále Karla IV. Hrad byl založen pro ochranu korunovačních klenotů, svatých relikvií a stát. dokumentů.

Více informací

Hluboká nad Vltavou

Tento zámek je určen všem milovníkům historie a romantiky. Svou rozlohou, vizáží a souborem dochovaného původního mobiliáře s rozlehlým parkem je špičkou ve světovém kontextu. Zámek bývá označován za nejkrásnější zámek v České republice.

Více informací

Loket

Dominantou malého městečka Loket v západní části republiky je gotických hrad Loket. Nenechte si ujít výhled na město z dvanáctimetrové hradní věže.

Více informací

Lednicko valtický areál

Lednicko-valtický areál, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO nabízí nejen nádherný zámek, ale i rozsáhlé zahrady a přírodu, kterou můžete objevovat několika způsoby. Můžete se projet na lodi, na koni, či kočárem. Objevujte romantické kolonády a paláce na ukrytých místech zahrad.

Více informací

České Švýcarsko

České Švýcarsko je nejmenším národním parkem v České republice, avšak to platí pouze o rozloze, nikoliv významem . Naleznete zde vzácnou faunu a flóru a k vidění jsou unikátní skalní útvary s výhledem přes skalní kaňony.

Více informací

Šumava

Voňavé lesy a louky, ledovcová jezera, kopce.. to vše a mnohem víc vás čeká v národním parku Šumava. Udělejte si výlet do jižních Čech, ubytujte se v malém penzionu a poznávejte tyto přírodní krásy plné turistických cestiček.

Více informací

Adršpašské skály

Adršpašsko-teplické skály jsou považovány za jedny z největších a nejdivočejších skalních měst ve střední Evropě. Toto skalní město na severu východních Čech obsahuje řadu turistických stezek, a proto si ho nenechte ujít.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Praha, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Praha, které je hlavním městem Česka.

Přejít na průvodce Praha