Nejlepší místa v Rakousku

Nezáleží na tom, jestli jste spíše milovníky měst nebo dáváte přednost přírodě. Rakousko má rozhodně co nabídnout. A ať už se vydáte do jakéhokoli koutu této krásné země, nemůžete udělat chybu. Míst, která stojí za to navštívit, je samozřejmě nepřeberné množství, zde jsou však ta, která se zájmu turistů těší nejčastěji.

Vídeň

Ve Vídni naleznete zachovalé historické centrum, které nemá téměř žádné jiné velké město. A právě to je důvod, proč byste toto město neměli při návštěvě Rakouska vynechat. Nechte se unášet rytmem valčíku a užijte si Rakouskou metropoli.

Prozkoumat průvodce Vídeň

Salzburg

Salzburg je ve všech směrech unikátním městem. Snoubí se v něm příroda s majestátní architekturou, hudba, historie i kultura. Muzea, obchody, kavárny nebo parky – Salzburg nabízí místa, která zajisté potěší každého návštěvníka.

Více informací

Zillertalské Alpy

Pokud jste milovníky přírody a zejména hor, toto malebné pohoří na hranici mezi Itálií a Rakouskem byste si neměli nechat ujít. Pro turisty je přívětivější rakouská strana hor okolo ledovce Hintertux, kde se nachází jediný lyžařský resort s celoročním provozem v Rakousku. V této oblasti lze vystoupat až do třítisícové výšky bez nutnosti použití horolezeckého vybavení.

Více informací

Hallstatt

Hallstatt je kouzelná vesnička ležící na břehu stejnojmenného jezera, která je významná mimo jiné díky těžbě soli. Tento oblíbený cíl turistů se stal po celém světě natolik populárním, že si Čína dokonce pořídila jeho věrnou kopii.

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády, nacházející se v Národním parku Vysoké Taury, jsou vytvářeny kaskádou tří menších vodopádů na řece Krimmler Ache a řadí se mezi nejkrásnější evropské vodopády. Jejich celková výška je 385 m.

Více informací

Vorarlbersko

Vorarlbersko je nejzápadněji položenou spolkovou zemí Rakouska a v mnoha ohledech se podobá spíše sousednímu Švýcarsku. V oblasti Arlberského průsmyku se nachází sjezdovky pro ty nejnáročnější lyžaře. Za návštěvu rozhodně stojí také překrásné Bodamské jezero, které je se svou rozlohou 536 km² druhým největším jezerem v Alpách.

Více informací

Innsbruck

Innsbruck je hlavním městem spolkové země Tyrolsko a jeho název znamená doslova Most přes řeku Inn. Nachází se v něm spousta významných pamětihodností, například Hofburg, císařský zámek založený císařem Maxmiliánem I., městské parní lázně, dóm sv. Jakuba nebo Skokanský můstek Bergisel, který byl zbudován pro zimní olympijské hry roku 1964.

Více informací

Grossglocknerská vysokohorská silnice

Tato silnice z roku 1935, klikatící se mezi horami jako had, spojuje spolkové země Salcbursko a Korutany. Měří celkem 48 km a její nejvyšší bod se nachází ve výšce 2571 m n. m. Od hlavní cesty odbočuje několik cest vedlejších, které vedou k atraktivním vyhlídkám.

Více informací

Jezero Wolfgangsee

Bez nadsázky by se dalo říct, že jezero Wolfgangsee je jedním z nejkrásnějších jezer ve střední Evropě. Rozkládá se v nadmořské výšce 538 m n. m. a je největším jezerem v Salcbursku.

Více informací

Bad Gastein

Bad Gastein je další místo v Rakousku, které se vyplatí navštívit v jakémkoli ročním období. Je rájem nejen pro sportovní nadšence, ale také pro ty z vás, kteří upřednostníte relaxaci a pohledy na okolní krajinu. Horké termální prameny v kombinaci s čerstvým horským vzduchem a výhledem na hory vám zaručí vskutku nevšední zážitek.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň