Typická vídeňská jídla, která musíte ochutnat

Typická vídeňská jídla, která musíte ochutnat

Rakouské gastronomické speciality jsou do jisté míry ovlivněny okolními zeměmi, avšak ty největší klasiky zná doslova celý svět. Pojďme se podívat na ta nejtradičnější Rakouská či Vídeňská jídla blíže.

Vídeňský řízek (Wiener Schnitzel)

Řízek je klasika všech klasik a zcela jistě jste o něm slyšeli. Pravý Vídeňský řízek se připravuje z nejkvalitnější části telecího masa – části zvané „ořech“. Přílohou mu bývá bramborový salát

Wiener Tafelspitz

Jedná se o pokrm z hovězího či telecího masa, které je vařené spolu s cibulí, bobkovým listem, kostmi a kořenovou zeleninou.

Sachertorte (Sachrův dort)

Tento čokoládový dort, který je plněný meruňkovou marmeládou a politý čokoládovou polevou, je legendou mezi dorty. Jeho autorem z roku 1832 byl tehdy šestnáctiletý Franz Sacher.

Kaiserschmarrn (Císařský trhanec)

Jde o sladkou palačinku, která se při smažení na pánvi natrhá na kusy a následně se na talíři posype cukrem. Často se setkáte s přílohou v podobě švestkové i jablečné omáčky.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň