Rakouské pivo

Rakouské pivo

V Rakousku se nacházejí jak malé, tak i velké pivovary. Pojďme si tedy představit alespoň několik z nich.

Stiegl

Stiegl je zřejmě největší a nejznámější rakouský pivovar. Nachází se v Salzburgu a pivo se zde vaří už od roku 1492. Vyrábí celkem více než 20 druhů piva. Pokud se chystáte do Rakouska, určitě ho nezapomeňte ochutnat. A jestliže sami milovníky piva nejste, můžete ho dovézt nějakému pivaři jako suvenýr. Pokud zavítáte do Salzburgu, můžete navštívit také místní muzeum piva.

Mohrenbrauerei

Pivovar Mohrenbrauerei je nejstarším pivovarem ve spolkové zemi Vorarlbersko. Pivo se zde vaří už od roku 1834. Je také asi nejúspěšnější značkou piva na rakouském trhu.

Nepřehlédněte Jací jsou Rakušané?

Ottakringer

Ottakringer je přímo vídeňskou doménou a je posledním velkým pivovarem ve Vídni. Pivo se v něm vyrábí od roku 1837. Jejich zřejmě nejznámějším produktem je tzv. světlý märzen Ottakringer Helles.

Egger Bier

Pivovar Egger se řadí k těm mladším, funguje od roku 1978, i když jeho kořeny sahají až do 17. století. Vyrábí všemožné druhy piva, od klasického hořkého ležáku přes ovocná piva až po ta nealkoholická.

Zwettler

Pivovar Zwettler se nachází ve městě Zwettl nedaleko českých hranic. Pivovar pochází z roku 1708 a stále vaří pivo podle tradičních receptur. Vyzkoušejte například jejich klasický ležák Zwettler Original se silným chmelovým aroma a bohatou pěnou.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň