Národní parky v Rakousku

Když se řekne Rakousko, jistě se vám vybaví úchvatné národní parky. A právem, neboť Rakousko se může chlubit hned několika a jeden je krásnější než druhý.

Národní park Vysoké Taury

Největší a nejstarší z rakouských národních parků, který byl vyhlášen roku 1981 a rozprostírá se na celkové ploše více než 1 800 km2, je znám především pro svou biodiverzitu, lze v něm totiž najít až 50 % všech živočišných druhů, které se v zemi vyskytují.

Více informací

Národní park Vápencové Alpy

Národní park Vápencové Alpy (Kalkalpen) se nachází na severním okraji Alp. Je známý především díky hustým lesům a křišťálově čistým vodním tokům. Zabírá celkem 208 km2 a jeho nejvyšším vrcholem je hora Hoher Nock (1 963 m n. m.).

Více informací

Národní park Donau-Auen

Národní park Donau-Auen se rozprostírá podél řeky Dunaj na celkové ploše 93 km2. Jeho název doslova znamená „dunajské lužní lesy“, což víceméně napovídá tomu, co na jeho území najdeme.

Více informací

Národní park Neusiedler See-Seewinkel

Národní park Neusiedler See-Seewinkel se nachází poblíž Neziderského jezera ve východní části Rakouska. Jeho celková rozloha je více než 300 km2. Příroda v této oblasti je vskutku neobyčejná, snoubí se v ní hornatá krajina Alp s maďarskými nížinami.

Více informací

Národní park Thayatal

Národní park Thayatal se nachází u hranic s Českou republikou a navazuje na český národní park Podyjí. Jeho název znamená doslova „údolí Dyje“. Krajina tohoto národního parku je vskutku rozmanitá, nacházejí se v něm louky a lesy, stepní trávníky i skály. Jeho rozloha je však pouhých 13 km2, je tedy nejmenším rakouským národním parkem.

Více informací

Národní park Gesäuse

Národní park Gesäuse je ze všech rakouských národních parků nejmladší, byl vyhlášen v říjnu roku 2002. Je známý především pro svou nepřístupnou krajinu, která z něj dělá ráj pro pěší turisty a horolezce. Nejvyšší vrchol Hochtor měří 2 369 m n. m., celý park se pak rozprostírá na 110 km2.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň