Proč navštívit Rakousko

Proč navštívit Rakousko

Horská krajina, kouzelné vesničky, umění, jídlo, historie, kultura i sport. Nezáleží na tom, jakým způsobem rádi trávíte prázdniny, protože v Rakousku si na své přijde každý. Jeho příhodná poloha v srdci Evropy navíc umožňuje i snadnou návštěvu některé ze sousedních zemí, mezi něž patří například Slovinsko, Švýcarsko, Německo nebo Maďarsko.

Architektura

Rakousko leží na pomezí germánské, středomořské a východní kultury, což výrazně přispívá k rozmanitosti uměleckého dědictví. Země je známá především pro své barokní a rokokové paláce, zámky a kostely, na své si však přijdou i milovníci moderní architektury.

Tip Nejlepší místa v Rakousku

Vánoční trhy

Kdo by neznal rakouské vánoční trhy? Nejznámější jsou bezpochyby ty ve Vídni, nasát vánoční atmosféru nicméně můžete vyrazit i na mnoho dalších míst ve Štýrsku, Tyrolsku, Horním i Dolním Rakousku nebo ve Vorarlbersku. Kromě návštěvy tradičních stánků s jídlem a pitím můžete obdivovat betlémy z celého světa, ochutnat regionální speciality nebo se podívat na ukázky uměleckých řemesel.

Dechberoucí krajina

Rakouská architektura je bezpochyby působivá, ale ani ten nejvznešenější palác se nemůže rovnat tomu, co najdete za hranicemi měst. Křišťálově čistá jezera, majestátní hory, barevné louky a půvabná údolí, to všechno se postará o vaše skutečně nevšední výhledy a zážitky.

Zimní sporty

Ať už máte rádi lyže, snowboard, sáňky, běžky nebo pěší turistiku, zimní dovolenou v zasněžených rakouských horách si nepochybně užijete. Rakousko nabízí velké množství sjezdovek, turistických stezek, běžeckých tratí i kluzišť, na nichž se v zimě nejen příjemně zahřejete, ale možná v sobě najdete i sportovní zápal.

Klasická hudba

Žádná jiná země se nemůže chlubit tolika významnými skladateli jako právě Rakousko. Jistě znáte jména jako Mozart, Beethoven, Schubert nebo Brahms. Hudba je v Rakousku významnou součástí každodenního života, a pokud jste milovníky klasické hudby i vy, nenechte si ujít například Salcburský festival opery, hudby a dramatu nebo hudebně-divadelní festival Bregenzské slavnosti.

Nepřehlédněte Slavní Rakušané

Čisté prostředí

Některé oblíbené destinace se pod náporem turistů stávají špinavějšími. To však není případ Rakouska. Při procházkách ulicemi měst zřídka natrefíte na špínu či odpadky, a pokud vás někdo z místních uvidí, že odhazujete odpadky tam, kam nepatří, koledujete si o průšvih.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň