Hofburg

Hofburg

Palácový komplex Hofburg, jehož historie sahá až do 13. století, se se svými 16 křídly a 17 dvory řadí mezi největší palácové komplexy na světě. Dříve sloužil jako zimní sídlo Habsburků, od roku 1945 v něm sídlí prezident, Rakouská národní knihovna a několik muzeí.

Hofburg se stal sídlem Habsburků již po roce 1278. V 16. století proběhla za vlády Ferdinanda I. přestavba komplexu v renesančním slohu, kdy k objektu přibylo také náměstí určené pro rytířské turnaje. Postupně byla ke komplexu dostavována další křídla, mezi něž patřil například Amalienburg nebo Leopoldinské křídlo.

Součástí hofburgského komplexu je v současnosti mimo jiné i Rakouská národní knihovna, Císařská klenotnice se světskou a církevní pokladnicí, Španělská jezdecká škola, náměstí Heldenplatz, Museum císařovny Sisi v císařských apartmánech a mnoho dalšího.

Vstupenky do areálu můžete zakoupit na webových stránkách www.sisimuseum-hofburg.at. Pokud je vás ve skupině více než 10, je lepší si prohlídku předem zarezervovat.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

1010 Vídeň
Rakousko

Související obsah

Schönbrunn
Schönbrunn
Belveder
Belveder
Španělská dvorní jízdárna
Španělská dvorní jízdárna
Hofburg
Hofburg
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Rakousko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Rakousko, ve kterém se město Vídeň nachází.

Přejít na průvodce Rakousko