Jací jsou Rakušané?

Jací jsou Rakušané?

O spoustě národů kolují všemožné stereotypy, některé více pravdivé, jiné méně, některé zábavné, jiné možná až urážlivé. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, jací jsou vlastně Rakušané?

V současné době žije v Rakousku okolo 8 milionů Rakušanů. Většina z nich jsou katolíci, zhruba čtvrtina ateisté a menšiny představují židé a muslimové. Úředním jazykem je němčina, kterou hovoří 98 % obyvatel. Velká většina z nich přitom používá bavorštinu.

Nepřehlédněte Co jste nevěděli o Rakousku

Říká se, že Rakušané jsou konzervativní a uznávají tradice. Je pro ně velice důležitá rodina, vybalancovaný osobní a pracovní život a také životní prostředí, což dokazuje to, že Rakousko patří k nejčistotnějším národům Evropy. Rakušané jsou také velmi přesní a dochvilní, takže pokud je nechcete naštvat, nenechávejte je na sebe dlouho čekat.

Nevěřte ovšem stereotypu, že všichni Rakušané umí tančit valčík a poslouchají klasickou hudbu. Jistě, jak tanec, tak klasická hudba jsou s Rakouskem pevně spjaty, ale zdaleka ne každý Rakušan je má rád.

Tip Slavní Rakušané

Stejně jako Italové i Rakušané milují jídlo. Vzhledem k tomu, že rakouská kuchyně obsahuje prvky české, italské a maďarské, jsou jídla v Rakousku vskutku rozmanitá, od klasického vídeňského řízku až po nejrůznější druhy sladkých knedlíků, buchet a koláčů.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň