Kdy navštívit Rakousko

Kdy navštívit Rakousko

Bez ohledu na to, jaké je zrovna roční období, Rakousko má vždycky co nabídnout. V létě se můžete vydat na túru a obdivovat krásy rakouské přírody, v zimě můžete naopak vyrazit na některé z mnoha sjezdovek a užít si zasněžené hory.

Turistická sezona v Rakousku trvá přibližně od května do září, kdy jsou dny dlouhé a teplota může místy dosahovat až 30 °C, obvykle se však pohybuje okolo 25 °C. V tomto období sice můžete potkat více turistů, ale obvykle to nebývá více než v sousední Itálii.

Ještě méně lidí zřejmě potkáte na jaře a na podzim, kdy jsou dny teplé, ale rána a večery bývají chladnější. V tomto období také bývá snazší a levnější sehnat ubytování. Na jaře je ovšem potřeba dát si pozor na Svátky, které mohou omezit otvírací dobu některých památek; na podzim si naopak na mnoha místech můžete vychutnat vinařské slavnosti.

Jste-li milovníky zimních sportů, neváhejte se do Rakouska vydat v období mezi prosincem a únorem. Kromě zasněžených vrcholků Alp a mnoha upravených sjezdovek můžete v prosinci navštívit také tradiční rakouské adventní trhy nebo se zúčastnit velkolepých silvestrovských a novoročních oslav ve Vídni.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Vídeň, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Vídeň, které je hlavním městem Rakouska.

Přejít na průvodce Vídeň