Pražský hrad, Praha

Pražský hrad, Praha

Pražský hrad se řadí mezi největší hradní komplexy na světě. Byl vždy sídlem panovníků a později i prezidentů České republiky. Pražský hrad patří mezi nejúchvatnější panoramata, která můžete v Praze vidět. Jeho rozlehlost a krása jsou opravdu velkolepé.

Jeden z největších hradních komplexů, který byl založen v 9. století knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců, tvoří historické paláce, církevní budovy, ale také rozsáhlé zahrady. Rozkládá se na území o velikosti 70 000 m² a je zapsán na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

V tomto komplexu budov naleznete zastoupeny snad všechny architektonické styly minulého tisíciletí. Dominantou je Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, ve které jsou uloženy české korunovační klenoty. Součástí areálu jsou úžasné Zahrady Pražského hradu a Jelení příkop.

Neměli byste minout slavnostní střídání vojáků Hradní stráže, které probíhá vždy s výměnou standarty ve 12:00 hodin na 1. nádvoří. Střídání stráže na jednotlivých stanovištích můžete vidět každou celou hodinu od 7:00 do 20:00 hodin.

Tato nejnavštěvovanější památka Česka je návštěvníkům otevřena celoročně.

Otevírací doba na Pražském hradě

Letní sezóna duben až říjen

Areál Pražského hradu

každý den06:00 – 22:00

Návštěvnické objekty

každý den09:00 – 17:00

Zimní sezóna listopad až březen

Areál Pražského hradu

každý den06:00 – 22:00

Návštěvnické objekty

každý den09:00 – 16:00

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

119 08 Praha 1
Česko

Související obsah

Český Krumlov
Český Krumlov
Lednicko-valtický areál
Lednice
Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou
Karlštejn
Karlštejn
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko