Nejlepší místa ve Španělsku

Jaká místa ve Španělsku stojí za to navštívit? No přece všechna! Vážně, pokud můžete, dejte si načas a prozkoumejte každý kout této úžasné a kulturně bohaté země. Jestliže to nejde a můžete si dovolit jich navštívit jen pár, přinášíme vám pár tipů na místa, která byste při cestě do Španělska určitě neměli vynechat.

Barcelona

Barcelona je místem, kde naleznete vynikající jídlo, velké množství obchodů, zajímavostí a úžasnou architekturu. Navíc je také místem, kde můžete obdivovat dědictví jednoho z nejvýznamnějších umělců své doby, geniálního architekta Antoni Gaudího.

Prozkoumat průvodce Barcelona

Valencie

Valencie je bezpochyby jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických cílů ve Španělsku. Počtem obyvatel je sice třetím největším městem v zemi, ale není tak přelidněná jako Barcelona nebo Madrid, takže pokud se chcete vyhnout davům, je Valencie ideální volbou.

Více informací

Granada

Andaluské město Granada se rozkládá na úpatí pohoří Sierra Nevada. Nedaleko leží stejnojmenné lyžařské středisko, zároveň je však město jen asi hodinu jízdy autem od moře, takže má co nabídnout jak milovníkům koupání, tak těm z vás, kdo preferujete hory.

Více informací

Sevilla

Sevilla je hlavní město španělské Andalusie. Se svými téměř 700 tisíci obyvateli je čtvrtým největším městem v zemi. Historická část města je velice oblíbenou turistickou destinací, najdete zde například rozlehlou gotickou katedrálu Panny Marie z 15. století, Indický archiv v Seville, pevnost Alcázar nebo známé náměstí Plaza de España.

Více informací

Ibiza

Ibizu snad ani není třeba představovat. Je to turistický ráj v Baleárském souostroví, údajně jej každoročně navštíví až tři miliony turistů. Na ostrov se dostanete buď lodí, nebo letecky. Čekají vás zde písečné pláže a křišťálově čisté moře.

Více informací

Ávila

Středověké město Ávila je hlavním městem španělského regionu Kastilie a León ve střední části země. Jedním z turistických lákadel jsou velmi dobře zachovalé městské hradby z 11. století, jejichž účelem bylo chránit město před Maury.

Více informací

Rioja

Rioja je vinařská oblast na severu Španělska, nacházející se ve stejnojmenném regionu. Historie pěstování vína zde sahá až do 9. století a do celého světa se odtud vyvážejí vysoce kvalitní vína. Pokud máte rádi víno, navštivte jednu z mnoha místních vináren nebo muzeum vína.

Santiago de Compostela

Santiago de Compostela je hlavním městem španělské Galicie a jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. Byly zde totiž nalezeny údajné ostatky apoštola Jakuba, které jsou nyní uloženy v místní katedrále. Většina lidí si město pojí se Svatojakubskou poutí, která končí právě v katedrále sv. Jakuba.

Více informací

Costa Brava

Costa Brava je 220 km dlouhé pobřeží Středozemního moře ve španělském Katalánsku, které končí až u hranic s Francií. Zároveň se také jedná o jednu z turisticky nejnavštěvova­nějších a nejoblíbenějších oblastí Španělska.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Barcelona, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Barcelona, které je velkým městem Španělska.

Přejít na průvodce Barcelona