Proč navštívit Španělsko

Proč navštívit Španělsko

Důvodů, proč tuto překrásnou a kulturně bohatou zemi navštívit, je spousta a lze je jen těžko shrnout do několika bodů. Ať už milujete historické a kulturní památky, horskou turistiku, sporty, jídlo nebo dlouhé písečné pláže a moře, ve Španělsku tohle všechno najdete. Pokud však stále váháte, jestli se do Španělska vydat, přinášíme vám pár důvodů, které vás jistě přesvědčí.

Pláže a moře

Jedním z nejčastějších důvodů, proč turisté volí právě Španělsko, jsou místní pláže. Oblíbené je zejména pobřeží Středozemního moře, kde na vás čeká křišťálově čistá a teplá voda. Vydat se můžete samozřejmě i na pobřeží Atlantiku, tam je však moře chladnější a mnohem divočejší. A pokud vám nestačí ani jedno, vyrazte na Kanárské nebo Baleárské ostrovy, určitě nebudete zklamaní.

Historie a kultura

Pokud vás nelákají jenom pláže, přijeďte obdivovat místní kulturu. Španělsko je umělecky velice bohatou zemí, kromě malířských a sochařských památek zde najdete také poněkud svéráznou architekturu, která jistě zaujme nejednoho milovníka umění. Španělsko je charakteristické kombinováním mnoha uměleckých slohů, svou stopu zde navíc zanechalo jak islámské, tak křesťanské umění.

Barcelona
Barcelona
Valencie
Valencie
Granada
Granada
Sevilla
Sevilla

Jídlo

Neméně bohatá je i španělská kuchyně. Ovlivnily ji jak arabská a židovská kultura, tak americké kolonie a na severu země i francouzská kuchyně. Nejpoužívanějšími ingrediencemi jsou olivový olej, cibule, česnek, rajčata a papriky. Typickou součástí španělské kuchyně jsou také ryby a mořské plody, neboť ve Španělsku hraje velkou roli rybolov.

Tip Co jste nevěděli o Španělsku

Hory

Možná vás trochu překvapí, že do Španělska se za přírodními krásami nejezdí jen k moři, ale také na hory. Oblíbený je například národní park a stejnojmenné pohoří Sierra Nevada na jihu nebo pohoří Picos de Europa na severu. Pokud jste vášnivými horolezci, určitě nevynechejte skalnaté oblasti Baleárských a Kanárských ostrovů.

Fotbal

Nelze mluvit nebo přemýšlet o Španělsku a nezmínit přitom fotbal. Tento populární sport je se španělskou kulturou pevně svázaný. Místní fotbalové kluby, například Real Madrid nebo **FC Barcelona, patří mezi nejznámější kluby Evropy a vůbec celého světa. Pokud chcete zažít tu pravou fanouškovskou atmosféru, určitě se během nějakého zápasu vydejte do nejbližšího španělského baru.

Jazyk

Mezi největší lákadla Španělska patří samotná španělština. Je to jeden z nejpoužívaněj­ších jazyků světa, kromě Španělska se jím mluví i v mnoha zemích Latinské Ameriky. Ve Španělsku se však nemluví pouze španělsky, můžete se zde setkat také s katalánštinou, galicijštinou nebo baskičtinou. Pokud se učíte španělsky, kde jinde si jazyk procvičit než v zemi, z níž pochází?

Nepřehlédněte Španělské slavnosti a festivaly

Svátky a festivaly

Ve Španělsku se slaví jedny z nejznámějších svátků na světě. Každý zná určitě alespoň Sanfermines (neboli svátek svatého Fermína), kdy ulicemi Pamplony probíhají býci a davy lidí, a rajčatovou bitvu La Tomatina. Je toho však mnohem více, snad každé španělské městečko má své vlastní oslavy a festivaly, ať už se zakládají na jídle, pití, kostýmech nebo sportovních aktivitách.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Barcelona, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Barcelona, které je velkým městem Španělska.

Přejít na průvodce Barcelona