Typická španělská jídla, která musíte ochutnat

Typická španělská jídla, která musíte ochutnat

Pokud plánujete cestu do Španělska, tak určitě musíte ochutnat místní tradiční kuchyni. Zeptali jsme se tedy místních obyvatel, jaké tradiční pokrmy byste neměli vynechat. Pojďme se podívat na seznam, jaká jídla prostě musíte ochutnat za každou cenu.

Paella Valenciana

Pravděpodobně nejznámější španělský pokrm, který má původ z oblasti okolo Valencie, má dvě varianty. S králíkem a kuřecím masem a paella s mořskými plody. Součástí je šafránové rizoto ve speciální pánvi, ve které se jak připravuje, tak i servíruje.

Nepřehlédněte Španělské víno

Gazpacho

Gazpacho je oblíbená andaluská studená polévka, která se skládá z rozmixovaných rajčat a jiné zeleniny. Mezi další ingredience patří papriky, česnek, chléb a velké množství olivového oleje. Je ideální volbou v teplých měsících.

Tapas

Velké oblibě se těší předkrmy či chuťovky nazývané tapas. Existuje velké množství druhů a zcela jistě si je zamilujete v kombinaci s vínem či pivem.

Patatas bravas

Tyto smažené kousky brambor s pikantní pálivou rajčatovou omáčkou jsou základem pro tapas menu. Na kousíčky nakrájené a jemně osmažené brambory se podávají všude zcela stejně.

Tortilla de patatas

Tento oblíbený pokrm by dle tradic měl obsahovat pouze brambory a vejce, avšak často se setkáte i s chorizem, paprikou a cibulí.

Jamón

Sušená šunka je nejznámější španělskou potravinou, která je běžnou součástí mnoha španělských pokrmů.

Fabada

Tento pokrm slouží pro zahřátí v hornatých částech země. Jde o směs fazolí a vepřového masa. Dále se mohou přidávat chorizo, slanina, ale i morcilla.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Barcelona, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Barcelona, které je velkým městem Španělska.

Přejít na průvodce Barcelona