Kdy navštívit Španělsko

Kdy navštívit Španělsko

Španělsko určitě stojí za to navštívit během celého roku. Místní klima je mírné a poměrně suché, nicméně každé roční období má svá specifika, na která se zaměříme blíže.

Pokud se chystáte do Španělska zejména za kulturou, nejlepší období na návštěvu jsou jaro (zejména duben a květen) a začátek podzimu (září a říjen). Během tohoto období můžete očekávat příjemné teploty a méně turistů. Pořád je dost teplo na to, abyste si ve dne případně mohli jít zaplavat, ale zároveň vás nebudou trápit úmorná vedra.

Nepřehlédněte Španělské slavnosti a festivaly

Přestože je podnebí ve Španělsku víceméně mírné, během léta mohou teploty šplhat až ke 40 °C, obzvlášť na jihu. Pokud se tedy do Španělska chystáte kvůli teplu a moři, vyrazte v létě.

Na severu bývá v průběhu celého roku o něco chladněji než na jihu. V** zimě** teploty obvykle neklesají pod 10 °C, takže pokud jste z chladnější oblasti, můžete se vydat do Španělska ohřát i v zimních měsících. V zimě zde také najdete nejméně turistů, takže pokud si chcete užít španělská města v klidu a bez davů, neváhejte vyrazit v lednu či v únoru.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Barcelona, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Barcelona, které je velkým městem Španělska.

Přejít na průvodce Barcelona