7 důvodů proč navštívit Itálii

7 důvodů proč navštívit Itálii

Itálie je destinací, kterou není třeba dlouze představovat, protože je docela těžké najít podobnou mnohostrannou a různorodou zemi na světě. Každý cestující si v Itálii zkrátka najde své. Pojďme si projít ty nejzásadnější důvody, kvůli kterým musíte Itálii navštívit.

Nepřeberné množství památek

Na tomto místě se rodila evropská civilizace. Zde najdete svědectví o dobách minulých. Itálie nabízí obrovské množství památek, které stojí za to navštívit. Však má tato země více než padesát zápisů na seznamu světového dědictví UNESCO.

Koloseum v Římě
Koloseum
Katakomby v Římě
Katakomby
Forum Romanum
Forum Romanum
Pantheon
Pantheon

Jídlo a víno

Italská kuchyně je známá po celém světě. Pokud chcete ochutnat skutečnou autentickou italskou kuchyni, pak jednoduše musíte navštívit Itálii. Co region, to jiná kuchyně. Důležitým faktem italské kuchyně jsou kvalitní suroviny. Základem jsou čerstvá rajčata, sýry a bazalka s olivovým olejem.

Dojem na Vás udělají také italská vína, která jsou většinou lehká, avšak velice chutná. Buďte si jisti, že i když si dáte pouhou skleničku rozlévaného vína, pak bude skutečně vynikající.

Nepřehlédněte Typická italská jídla, která musíte ochutnat

Moře

Itálie se pyšní nejdelším mořským pobřežím. Čekají tu na vás nekonečné písčité pláže i romantické zátoky. Na své si přijdou také surfaři či potápěči. Romantici si nenechají ujít romantické plavby na lodi.

Bez stresu

Mezi Italy se budete cítit velice příjemně. Jsou otevření, sdílní a často také bezprostřední. Neformální pozdravy a společenské kontakty jsou pro ně smyslem života. Dávají najevo každodenní radosti, rodinu staví na první místo a jen kontakt s nimi Vás nabije energií.

Rozmanitost krajiny

Při cestování po Itálii zjistíte, jak různorodou krajinu nabízí. Cestujete-li od severu k jihu, vidíte krajinu plnou vysokohorských masivů a horských údolí až po středomořskou vegetaci s krásnými plážemi. Křišťálová jezera, městečka na kopcích i vinice. Zkrátka pestrá krajina měnící se v každém z ročních období. Italská příroda Vás nikdy neomrzí.

Italská móda

Italský design je synonymem pro vytříbený vkus, funkčnost a smysl pro detail. Italové kladou důraz na eleganci. Být dobře oblečený (přiměřeně k situaci), to je projev úcty k sobě i k lidem kolem sebe.

Káva

Každý Ital je toho názoru, že v Itálii najdete nejlépe připravenou kávu. Však se místní bez několika malých šálků kávy denně neobejdou. Příprava kávy zde má dlouhou tradici a vyžaduje pečlivou přípravu (Itálie stále odolává „nájezdům“ amerických kavárenských řetězců). Bar je zde skoro jako posvátné místo.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Řím, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Řím, které je hlavním městem Itálie.

Přejít na průvodce Řím