Spropitné v Itálii

Spropitné v Itálii

Italští číšníci a servírky jsou zvyklí na určité standardy. A tím je myšleno spropitné. Jako obvykle se i v italských restauracích za příjemnou obsluhu či chutný pokrm nechává 10 % z útraty.

Pokud se rozhodnete pro dýško v kavárně, zkontrolujte si účtenku. Některé podniky totiž poplatek jako takové dýško započítávají již automaticky. Obvykle na tento typ narazíte spíše v centru města, kde se pohybuje mnoho turistů. Jediným rozdílem od spropitného je, že tyto peníze nepřísluší obsluze, ale jdou do kapsy majiteli podniku.

Tip Čím se v Itálii platí

Chcete-li se odměnit příjemnému taxikáři, který vám pomůže s kufry či s vámi proklábosí celou cestu, nechte mu klidně 1 – 2 EUR. Dejte si ovšem pozor, zda nepožaduje příplatek za každé vaše zavazadlo.

Za podobné služby zaplatíte i hotelu, kde se o váš komfort postará portýr nebo uklízečka. I jim se sluší odvděčit klidně i jedním eurem.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Řím, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Řím, které je hlavním městem Itálie.

Přejít na průvodce Řím