Nejlepší místa v Itálii

V Itálii naleznete řadu světoznámých měst, která jsou plna historických architektonických pokladů i malebných uzoučkých uliček s úžasnou atmosférou. Itálie je zároveň ideálním místem pro milovníky přírody. Však zde můžete od krásných písečných pláží vyšplhat na vrcholky Alp.

Řím

Řím je město, které snad ani nelze popsat slovy. Řím se musí zažít. Pokud máte možnost navštívit tuto italskou metropoli, tak neváhejte. V Římě objevíte památky ze všech období lidských dějin, budete popíjet skvělou kávu a bude vám zkrátka nádherně.

Prozkoumat průvodce Řím

Florencie

Florencie je nepochybně jedním z nejlepších míst k návštěvě v Itálii, pokud vás zajímá umělecké dědictví země. Můžete vidět duomo (katedrálu) s neuvěřitelně klenutou střechou a užít si dechberoucí umělecká díla v kolébce renesance. Je snadné město prozkoumat pěšky a nebudete mít potíže s navigací.

Benátky

Benátky jsou známé svými krásnými kanály naplněnými malebnými gondolami, které vás mohou vést městem. Jsou také dost malé na to, abyste je během několika hodin prošli pěšky, což je výlet, který vás provede krásnými ulicemi města a poskytne vám neuvěřitelné výhledy na zdobené mramorové budovy postavené vedle lesknoucích se lagun.

Toskánsko

Toskánsko je srdcem Itálie, kde jdou ruku v ruce víno, renesanční umění a malebné přírodní výhledy. Je to jedno z nejlepších míst k návštěvě v Itálii, kde získáte skutečný smysl pro italskou kulturu a samozřejmě jídlo. Je také rodištěm mnoha slavných osobností, jako jsou Michelangelo, Dante Alighieri a Leonardo da Vinci. Kamkoliv jdete, najdete umělecká a architektonická mistrovská díla.

Pobřeží Amalfi

Pokud vás unavují toskánské kopce, pobřeží Amalfi je změnou scenérie, kterou potřebujete. Celé pobřeží je poseté barevnými egejskými vesnicemi zasazenými do útesů a postavených proti třpytivým modrým vodám Tyrhénského moře. I podle italských standardů je tato oblast uklidňující a pomalu se pohybující. Je to ideální místo k odpočinku v prostředí, které vás potěší a překvapí.

Milán

Pokud hledáte něco trochu kosmopolitnějšího, vydejte se na výlet do tohoto rušného města, kde sídlí osmý největší dóm a také jedno z hlavních módních měst na světě. Na rozdíl od mnoha jiných italských měst se zde život pohybuje rychlým tempem. Během dne si můžete nakoupit, navštívit operu a pak vyrazit do města na některý z nejlepších italských koktejlů.

Cinque Terre

Cinque Terre se skládá z pěti různých přímořských měst, která jsou společně zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Všechny jsou nádherné a nabízejí neskutečný výhled na moře, ale nejmalebnější je Riomaggiore s pestrobarevnými domy seskupenými na úbočí. Schodiště nad přístavem vás dovede k neuvěřitelné podívané na západ slunce. Každá vesnice nabízí něco trochu jiného, ale při návštěvě žádné z nich nikdy nešlápnete vedle.

Sicílie

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a jednou z kulturně nejrozmanitějších částí Itálie, protože byla ovlivněna mnoha různými kulturami, které se na ostrově během historie usadily. Žádný výlet na ostrov není úplný, aniž byste strávili pár dní v Palermu, hlavním městě Sicílie, kde můžete procházet slavné tržiště města nebo prozkoumat fascinující rozmanitou architekturu, než se vydáte na pobřeží, kde najdete archeologická naleziště, rybářské vesnice a sopky.

Jezerní oblast

Italská jezerní oblast kombinuje horské výhledy a krystalická jezera se středověkými pevnostmi a nádhernými městy u jezera. Existuje pět hlavních jezer (jezero Como, Garda, Maggiore, Iseo a Orta) a každé z nich má svůj vlastní vkus a charakter pro doprovodná města. Tato oblast je oblíbená po celý rok, protože můžete za slunečného dne vyrazit na pláž, zúčastnit se vzrušujících dobrodružných sportů nebo přijít v zimě na lyžařský výlet do italských Alp.

Neapol

Ať už jste labužníci nebo archeologičtí nadšenci, v Neapoli si přijdete na své. Toto rozlehlé město leží ve stínu Vesuvu na pobřeží Tyrhénského moře. Je rodištěm pizzy, takže nikdy nebudete daleko od pizzerie, která vám změní život. Je to také skvělé centrum, pokud máte zájem navštívit archeologická naleziště Pompeje nebo Herculaneum; města, která byla zničena sopečnou erupcí v roce 79 n.l.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Řím, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Řím, které je hlavním městem Itálie.

Přejít na průvodce Řím