Jací jsou Italové?

Jací jsou Italové?

Pravého Itala si asi představíme všichni. Opálená kůže, výrazná gestikulace a slova jako pasta, pizza, espresso. Něco na tom bude. Většina stereotypů je totiž pravdivá.

jídle asi není ani třeba dlouho mluvit. Italové nemohou žít bez svých těstovin všeho druhu, výtečného vína či bez sýrů vyrobených v italských alpách.

Nejen s jídlem se pojí jejich téměř znaková řeč. Italové používají ruce během mluvení ustavičně. Mají zaběhnuté posunky a všichni rozumí, co znamenají. Umí tak vyjádřit, jak jsou s pokrmem spokojení, rozčilení nebo šťastní.

Nepřehlédněte Co jste nevěděli o Itálii

Veselí jsou právě tehdy, je-li jejich rodina v pořádku a pospolu. Italové totiž mají obecně silný cit pro rodinu. A čím větší, tím lépe!

Pokud si s nějakým Italem dáte schůzku, čekejte, že přijde jistě pozdě. Není přece kam spěchat…

Je možné, že schůzku s vámi skoro prošvihne, protože zrovna bude fandit během fotbalového zápasu. Je to ideální místo, kde se rozverní Italové mohou vyřádit a pořádně zanadávat a zafandit.

Převážně ženy pak tráví hodně času nakupováním nových módních trendů nebo mluvením o nich. A to hlavně nad výběrovou kávou.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Řím, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Řím, které je hlavním městem Itálie.

Přejít na průvodce Řím