Kdy nejlépe navštívit Itálii

Kdy nejlépe navštívit Itálii

Vhodná doba pro návštěvu Itálie může být téměř kdykoliv během roku. I přestože země nabízí cokoliv, co si můžete užít v každém ročním období, nejlepší doba k její návštěvě je na podzim, od září do listopadu, kdy jsou hotely a letenky levnější a letní davy v oblíbených turistických destinacích výrazně ustoupí. Také ovšem záleží na lokalitě, kterou hodláte navštívit. Na lyžařské radovánky si vyberte období zimy, pro turistiku zvolte jaro.

Jaro

Chcete-li zažít pravé italské Velikonoce, dorazte v březnu či na začátku dubna. Místní si na tyto svátky potrpí, takže vězte, že si je budete ještě dlouho pamatovat. Italové si také připomínají 21. dubna den, kdy byl údajně v roce 753 př. n. l. založen Řím. V květnu se počet turistů logicky zvedá a spolu s ním i denní teplota. Květen je ideální měsíc pro cyklistické fanoušky, kteří se mohou nabažit závodu Giro d'Italia; italského ekvivalentu Le Tour de France. Teploty i počty turistických davů jsou na vrcholu v červnu. Hned jeho druhého dne si Italové připomínají šťastný den, kdy se jejich země stala republikou. To znamená velké slavnosti a průvody doprovázené ohňostroji po celé Itálii.

Nepřehlédněte 7 důvodů proč navštívit Itálii

Léto

Výlet do Itálie v červenci představuje hlavně pláže a moře. Kromě opalování se ale můžete těšit i z festivalů a koncertů, které se v létě pořádají po celé zemi. Zúčastňuje se jich samozřejmě velké množství turistů, proto počítejte s dlouhými frontami u kas nejznámějších památek. Srpen je pro Italy časem dovolených, i tak jsou města stále živá. A i tento měsíc se chlubí nejedním festivalem. Tím nejvyhledávanějším je určitě La Fuga del Bove v toskánském Montefalco, který nabízí výtečné jídlo, historické kostýmy a tradiční hudbu.

Podzim

Nejteplejší měsíce pominuly, letní davy turistů řídnou a místní se vrací z dovolených. To je ten ideální čas pro návštěvu země! Nabádají k tomu i letenky a hotelové pokoje, které jsou v této době neuvěřitelně levné. Podle období se mění i nabídka jídla v restauracích, která se vám ukáže v naprosto jiném světle. A ano i v září a říjnu si naplno můžete užít několik věhlasných festivalů. V listopadu se v kostele Madonna Della Salute v Benátkách koná slavnost na počest Panny Marie, která v roce 1621 podle legendy osvobodila město od moru.

Zima

Pokud jste milovníkem sněhu a lyžování, není lepší čas objevovat krásy severní Itálie než právě v prosinci či lednu. Protože většina Italů tráví Štědrý den v kruhu blízkých, pořádají katedrály a kostely vánoční mše. Leden je kromě zimní atmosféry skvělým časem pro nadšence opery a divadel, jejichž scény jsou v plném proudu. V únoru si na své přijdou hlavně cestovatelé s nízkým rozpočtem, které lákají levné letenky. A také v tomto měsíci se každoročně pořádají po celé Itálii pompézní karnevaly.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Řím, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Řím, které je hlavním městem Itálie.

Přejít na průvodce Řím