Nejlepší památky v Římě, které musíte vidět

Jsou památky, které v Římě prostě vidět musíte, i když budete mezi spoustou lidí. Nejvýznamnější památky, které jsou synonymem pro Řím najdete v našem výběru.

Koloseum

Nejvýraznější památku Říma, která se tyčí v centru města už dva tisíce let, ročně navštíví přes 6 milionů lidí. Monstrózní amfiteátr vznikl za vlády císaře Tita, který jeho otevření oslavil stodenními gladiátorskými hrami nejen s exotickými zvířaty, během kterých zemřelo přes 2000 bojovníků.

Více informací

Katakomby

Katakomby v Římě jsou bývalá podzemní pohřebiště, která pocházejí z druhého až pátého století a byla využívána hlavně křesťany a Židy. Křesťané nesouhlasili s pohanským zvykem spálit těla svých mrtvých, a proto se kvůli řešení problémů způsobených nedostatkem prostoru a vysokou cenou půdy rozhodli vytvořit tyto obrovské podzemní hřbitovy.

Více informací

Forum Romanum

Společně s Koloseem tvoří Římské fórum hlavní dominanty Říma. Po pádu říše bylo Římské fórum zapomenuto a kousek po kousku bylo pohřbeno pod zem. Ačkoli v 16. století již byla existence a umístění fóra známa, vykopávky započaly až ve 20. století.

Více informací

Pantheon

Pantheon je považován za nejlépe dochovanou památku z období velkolepé slávy Říma. Stojí na Piazza della Rotonda ve čtvrti Pigna. Stavba započala v roce 126 za vlády císaře Hadriána.

Více informací

Fontána di Trevi

Největší a bezpochyby nejznámější fontána ve městě původně sloužila jako zakončení viaduktu Aqua Virgo, který vodil vodu Římem už v roce 19 př. n. l. To ještě neměla svou nynější podobu. Tu získala až v roce 1762. Zajímavostí je, odkud pochází její jméno, a sice z italského Tre Vie (tři cesty). To proto, že tvoří průsečík tří ulic, na kterých se rozprostírá.

Více informací

Piazza Navona

Nejkrásnějšími částmi náměstí, které pojme až 20 tisíc lidí, jsou bezesporu tři fontány. Fontana dei Quattro Fiumi (fontána čtyř řek) byla navržena v polovině 17. století sochařem a architektem Berninim. Čtyři sochy reprezentují čtyři nejdůležitější řeky každého kontinentu: Nil, Dunaj, Ganga a Rio de la Plata.

Více informací

Svatopetrské náměstí

Náměstí svatého Petra známé také jako Piazza San Pietro je pravděpodobně nejznámější náměstí na světě. Již od sedmnáctého století se chlubí neskutečnými 300 tisíci lidmi, které pojme.

Více informací

Bazilika Svatého Petra

Bazilika svatého Petra je považována za nejsvětější chrám a slouží jako důležitý bod pro křesťanské poutníky. Kromě toho je to místo, kde papež předsedá mnoho liturgií po celý rok. Na místě baziliky dříve stála její předchůdkyně, která byla stržena.

Více informací

Sixtinská kaple

Sixtinská kaple je jedním z největších světových pokladů, který musíte alespoň jednou za život vidět. Je známá pro své impozantní fresky i jako místo, na kterém jsou jmenováni papežové.

Více informací

Piazza di Spagna a Španělské schody

Název impozantního barokního místa vychází z faktu, že na náměstí sídlí již od 17. století španělská ambasáda. Místo se nachází v nejpopulárnějším římském prostředí, které je obklopené množstvím vil ze 17. a 18. století.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie