Státní svátky v Itálii

Státní svátky v Itálii

Ujistěte si předem, kdy mají Italové v práci volno, ať vás svátky jen tak nezaskočí. Pojďme se tedy na italské svátky podívat podrobněji.

Přeskočme oslavy Nového roku, ty jsou samozřejmostí. Hned 6. ledna si Italové připomínají Zjevení Páně. V tento den čarodějnice Befana přináší dary a sladkosti dobrým dětem a uhlí těm, které byly špatné.

Dalším důležitým mezníkem je 25. duben, kdy Italové slaví den osvobození. Řeč je o konci nacistické okupace v Itálii a pád Mussoliniho sociální republiky. Dalším svátkem je 1. květen, den práce. O měsíc později, na 2. června, připadá vzpomínka na hlasování o zrušení monarchie z roku 1946, kdy se země stala republikou.

Jediným letním státním svátkem je Nanebevzetí Panny Marie, tzv. Ferragosto 15. srpna. Prvního listopadu se oslavuje den Všech svatých a svátek Neposkvrněného početí představuje den volna pro Italy 8. prosince. Děti se na Štědrý den těší až 25. prosince a den svatého Štěpána klasicky slaví o den déle.

1. 1. – Nový rok

6. 1. – Zjevení Páně

25. 4. – den osvobození

1. 5. – den práce

2. 6. – den republiky

15. 8. – Ferragosto (Nanebevzetí Panny Marie)

1. 11. – den Všech svatých

8. 12. – svátek Neposkvrněného početí

25. 12. – Štědrý den

26. 12. – den svatého Štěpána

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Řím, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Řím, které je hlavním městem Itálie.

Přejít na průvodce Řím