Nejlepší místa ve Francii

Míst, která stojí za návštěvu, je ve Francii nepřeberné množství. A tak jsme se zeptali samotných Francouzů, aby nám dali tipy na místa, která dle nich skutečně stojí za návštěvu. Nabízíme Vám výběr toho nejlepšího.

Château de Versailles

Zámek ve Versailles (francouzsky Château de Versailles) se nachází ve městě Versailles nedaleko Paříže a je patrně nejznámějším francouzským zámkem, který byl postaven v době vrcholu královské moci ve Francii.

Více informací

Antický akvadukt Pont du Gard

Pont du Gard je 49m vysoký a 275m dlouhý antický akvadukt, který byl postaven v 1. století př. n. l., kdy byla Francie součástí starověkého Říma. Akvadukt se pyšní 52 oblouky a je nesmírně zachovalý. Je také součástí světového dědictví UNESCO. Jistě potěší, že procházka po akvaduktu starých Římanů je zdarma.

Château de Carcassonne

Carcassonne je zachované středověké opevnění dřívějšího jádra stejnojmenného města, které naleznete na jihu Francie. Samotný hrad byl postaven ve 12. století a v následujících letech dále rozšiřován.

Více informací

Grand canyon du Verdon

Kaňon Verdon je jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě, který vytváří krásnou přírodní scenérii regionu Horní Provence. Hloubka dosahuje v některých místech až 700m a nejužším místem jsou stěny vzdálené pouhých 6m od sebe.

Více informací

Vinařská oblast Bordeaux

Bordeaux je patrně nejslavnější vinařskou oblastí světa, kterou najdete na jihozápadě Francie. Víno je součástí každodenního života už od 8. století. Tato oblast je domovem okolo 60 značek jak červených, tak i vynikajících bílých vín a to vč. tzv. botryckých vín (vína z hroznů napadených ušlechtilou plísní). Každoročně se v Bordeaux vyrobí okolo 5,5 milionů hektolitrů vína.

Více informací

Písečná duna Pyla

Ve Francii naleznete unikátní přírodní jev, který jinde v Evropě neuvidíte. A to pohybující se písečnou dunu Pyla (Dune du Pilat), která se tyčí v regionu Akvitánie.

Více informací

Eiffelova věž

První, co asi každého z Vás napadne, když se řekne Francie nebo Paříž, bude jednoznačně Eiffelova věž. Tato chvála Paříže se začala stavět v roce 1887–1889 k oslavě stého výročí Velké francouzské revoluce a první plán byl, že bude stát pouze 20 let. Tento plán nevyšel hlavně díky jejím vedlejším využitím, a to jako meteorologická stanice a později jako rozhlasový a televizní vysílač. Ve své dřívější výšce 300 metrů byla nejvyšší budovou světa. Nyní dosahuje výšky 324 metrů, a to díky přístavbě antény. Nese jméno po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Paříž, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Paříž, které je hlavním městem Francie.

Přejít na průvodce Paříž