Co jste nevěděli o Francii

Co jste nevěděli o Francii

Na světě je krásné, že se každá země v řadě ohledech liší. Francie není výjímkou. Nabízíme Vám výběr zajímavostí, o kterých jste velice pravděpodobně nevěděli. U některých se budete vážně divit.

Francouzské školy a bezpečný sex

Ve Francii dbají na sexuální výchovu. Dokonce v 96% středních škol naleznete automat na prezervativy a dokonce za nižší ceny než jsou v obchodech. Zajímavostí je, že to funguje. Francie úspěšně snižuje počty těhotných mladistvých i pohlavních chorob.

Supermarkety nesmí vyhazovat potraviny

Francie jako jedna z prvních zemí přijala zákon, na jehož základě nesmí supermarkety neprodané jídlo vyhazovat, ale posílat na charitu.

Značky STOP se nepoužívají

V Paříži najdete dopravní značku STOP jen na pár místech, a to v průmyslových areálech. Francouzi zkrátka stopky v lásce nemají a řídí se pravidlem pravé ruky.

Croissant

Tento typický francouzský pokrm vytvořil jako první rakouský dělostřelec v roce 1839.

Hudba ve francouzštině

Ve Francii je povinností rozhlasových stanic vysílat až 40% veškeré hudby ve francouzštině.

Sladká snídaně

Pokud máte rádi ke snídani například míchaná vajíčka či slaninu tak vězte, že s tímto ve Francii neuspějete. Francouzi snídají jen snídani nasladko.

Čerstvost bagety

Je pro Vás bageta několik hodin stará čerstvá? Ne pro Francouze.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Paříž, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat město Paříž, které je hlavním městem Francie.

Přejít na průvodce Paříž